394.24
369.95
65045.06
Athén, 2018. augusztus 28.A Vidi FC (b) játékosai, miután 1-1-es döntetlent ért el az AEK Athén ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik fordulójában játszott visszavágó mérkőzésen az athéni Olimpiai Stadionban 2018. augusztus 28-án. A Vidi 3-2-es összesítéssel elveszítette a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező utolsó párharcát, így ősszel az Európa-liga csoportkörében folytathatja nemzetközi szereplését. (MTI/AP/Pétrosz Jannakurisz)
Nyitókép: MTI/AP/Pétrosz Jannakurisz

Döntetlennel búcsúzott a Vidi a BL-től, várja az Európa Liga sorsolását

A Vidi FC 1-1-es döntetlent ért el Athénben az AEK ellen, s ezzel elbúcsúzott a Bajnokok Ligája-szerepléstől. Ám átkerült az Európa Liga főtáblájára, várhatja a pénteki sorsolást.

2018.08.28. 21:05

A magyar bajnok kezdőtizenegye: Kovácsik – Fiola, Juhász R., Vinícius, Stopira – Nego, A. Hadzic, Nikolov – Kovács I., Lazovics – M. Scsepovics. A görögöké: Barkasz – Bakakisz, Ikonomu, Lambropulosz, Hult – Galanopulosz, Simoes – Hélder Lopes, Klonaridis, Mantalosz – Livaja

2018.08.28. 21:07

Nikolov sárga lapot kapott egy rossz labdaátvétel utáni szabálytalansága miatt.

2018.08.28. 21:11

Tí z perc eltelt, a Vidi nagyon higgadtan játszik, a játék képe hasonló a budapesti mérkőzés első tíz percéhez, de azért a görögök picivel többet birtokolják a labdát.

2018.08.28. 21:19

Állandósult az AEK fölénye, de helyzetbe a görögök, horvát támadójuk, Livaja révén, csak már sípszó után kerültek.

2018.08.28. 21:21

Ömlik az eső, s ez azzal jár majd, hogy előbb-utóbb csúszós lesz a gyep.

2018.08.28. 21:24

Klonaridis, a görög nevű belga lövése a kapu fölé szállt.

2018.08.28. 21:28

Lazovics szöglete után Hadzic kapura fejelt, a hátra húzódott Livaja éppen ki tudta csúsztatni szögletre a labdát

2018.08.28. 21:30

Lazovics szabadrúgást harcolt ki a kaputól 25 méterre. Remek lövését Barkasz a felső sarokból kitornászta.

2018.08.28. 21:32

Simoes lövését Kovácsik vetődve középre ütötte ki, szerencsére nem érkezett görög.

2018.08.28. 21:39

Nego is kapott egy sárga lapot. Továbbra is ömlik az eső.

2018.08.28. 21:43

Lazovics váratlanul fordított, Marko Scsepovics nem figyelt.

2018.08.28. 21:44

Hadzic megcsúszott, majd szabálytalankodott, sárga lapot kapott érte.

2018.08.28. 21:47

Livaja nagyszerű egyéni játéka után alig tévesztette el a jobb felső sarkot. A szünetben 0-0 az állás, összesítésben 2-1 a görögöknek.

2018.08.28. 22:02

A második félidőre a sárga lapos Boban Nikolov helyére Pátkai Máté állt be.

2018.08.28. 22:06

AEK Athén–Vidi FC 1-0 (összesítésben 3-1)

A 47. percben Fiola lemaradt Hélder Lopesről, majd fellökte, a Vidi kapujától nyolc méterre. Marciniak játékvezető tizenegyest ítélt, Mantalosz pedig könyörtelenül bevágta a labdát a kapu jobb oldalába.

2018.08.28. 22:11

Fiola beadása után Galanopulosz szögletre szerelt, a labda kevéssel kerülte el a kaput. Gólveszély nem volt.

2018.08.28. 22:15

Az 58. percben Loic Nego kiugrott, nem volt les, 13 méterről, a jobbösszekötő helyéről okosan elrúgta a kapus mellett, a hálóba.

2018.08.28. 22:16

AEK Athén–Vidi FC 1-1 (összesítésben 3-2)

Egyetlen gólra a Vidi a hosszabbítástól.

2018.08.28. 22:19

Görög cserem Klonaridis helyett Ponce a pályán.

2018.08.28. 22:25

Nego jól lőtt fordulásból, 17 méterről, alig mellé. A francia feltolása centerbe elképesztően jó húzás volt Marko Nikolicstól.

2018.08.28. 22:29

Marko Scsepovics lövése után Barkasz vetődve szögletre ütötte a labdát.

2018.08.28. 22:31

Livaja éles szögből lőtt, Kovácsik védett.

2018.08.28. 22:38

Hélder Lopes sárga lapot érően rúgta fel Pátkait 17 méterre a görög kaputól. Ez már a második volt neki, emberelőnybe került a Vidi.

2018.08.28. 22:39

Lazovics szabadrúgását Barkasz vetődve biztosan védte.

2018.08.28. 22:41

A legértékesebb „görög”, Livaja lement, Alef állt a helyére.

2018.08.28. 22:46

Mantalosz is lement, Csoszics a pályán.

2018.08.28. 22:55

Juhász Roland a 97. percben 16 méterről kapura lőtt, a kapus csak nézte, ahogyan a labda elkerüli a felső sarkot.

2018.08.28. 22:58

Vége: AEK Athén–Vidi FC 1-1 (összesítésben 3-2)

A második félidőben kifejezetten jól játszó Mol Vidi 1-1-re végzett. Nem jutott a BL főtáblájára, de várhatja a pénteki Európa Liga-sorsolást.