393.29
367.73
67257.97
2024. április 26. péntek Ervin
Kijev, 2018. május 26.Loris Karius, a Liverpool kapusa nem tudja hárítani Gareth Bale-nek, a Real Madrid játékosának a távoli lővését és így gólt kap a labdarúgó Bajnokok Ligájának döntőjében a kijevi Olimpiai Stadionban 2018. május 26-án. (MTI/AP/Szergej Gric)
Nyitókép: Szergej Gric

Saját kapusa győzte le a Liverpoolt a BL-döntőben, sorozatban harmadszor nyert a Real Madrid

Sorozatban harmadszor nyerte meg a Real Madrid a Bajnokok Ligáját, a kijevi Olimpiai Stadionban játszott döntőben 3-1-re győzött. Minden a Liverpool ellen fordult: Mo Salah megsérült. Karius két elképesztő potyagólt kapott, Gareth Bale álomgólt lőtt.

2018.05.26. 20:43

A két csapat összeállítása. Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos, Isco – Benzema, Ronaldo. Cserék: Casilla, Nacho, Bale, Hernandez, Lucas, Asensio, Kovacic. Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson – Milner, Henderson, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mane. Cserék: Mignolet, Clyne, Klavan, Moreno, Lallana, Can, Solanke. Meglepetés nincsen, a várt kezdő tizenegyek lépnek pályára. A Liverpool három sérültje Oxlade-Chamberlain, Gomez és Matip, a Madridnak ez a legerősebb tizenegye.

A Madrid ugyanazzal a tizeneggyel kezd, mint egy éve a Juventus ellen, a Liverpool játékosai közül korábban még senki sem játszott BL-döntőt. A játékvezető a szerb Milorad Mazics. A Real Madrid öt kiíráson belül negyedszer döntős, az előző két kiírást megnyerte. A Liverpool 2007-ben játszott legutóbb BL-döntőt, akkor Isztambulban kikapott az AC Milantól. Nem lesz baráti a légkör, de azért barátok és sporttársak csatáznak. Dejan Lovren és Luka Modric megölelte egymást, a jövő hét elején már mindketten a horvát válogatottal készülnek a vb-re.

2018.05.26. 20:57

Az első tíz percben a Liverpool támadott határozottabban, kisebb labdabirtoklási fölényben volt, de nagy helyzet nélkül.

2018.05.26. 21:01

A 15. percben Ronaldo betört a büntetőterületen belülre, de éles szögből a kapu fölé lőtt.

2018.05.26. 21:10

A 23. percben Firmino lövését Sergio Ramos blokkolta, Alexander-Arnoldhoz került a labda, a hátvéd lövését Keylor Navas bravúrral védte.

2018.05.26. 21:13

Mohamed Salah és Sergio Ramos a félpálya környékén összekaszkodott, a spanyol lehúzta a földre az egyiptomit, akinek a válla, kulcscsontja megsérült. Úgy néz ki, fogja tudni folytatni.

2018.05.26. 21:15

Mégsem. Salah sír, nem fog tudni tovább játszani. Adam Lallana áll a helyére.

2018.05.26. 21:22

Daniel Carvajal, Robertsonnal ütközve, a földön maradt, bokasérülést szenvedett. Ő is sír, alighanem a Madridnak is cserélni kell. Nacho fog a helyére állni.

2018.05.26. 21:30

A 42. percben Cristiano Ronaldo közelről és lesről fejelt, Karius nagy bravúrral kiütötte a labdát. Benzema a kapuba lőtt, de az ő lesállását már lefújra a szerb bíró.

2018.05.26. 21:32

balról érkező átívelést Nacho egyből ellőtte, de az oldalhálóba. Salah sérülése óta a Madrid irányítja a játékot.

2018.05.26. 21:34

Karim Benzema lövésével zárult az első félidő. Továbbra is 0-0.

2018.05.26. 21:54

Lallana rosszul hátraadott labdáját Isco 12 méterről, Kariusat megelőzve, kapura emelte, de kipattant a lécről.

2018.05.26. 21:57

Karius megfogta a labdát egy előreívelés után. Utána ki akarta dobni, ám Karim Benzema belelépett a labda útjába, s az a lábáról a kapuba pattant. Real Madrid–Liverpool FC 1-0. A BBC szerint ez volt a BL-döntők történetének legnagyobb hibája. A mérkőzés előtt az angol sajtó arról cikkezett, dönthet a két kapus közötti különbség, mert Karius és Navas a két gyenge pont. Még valami: az elődöntő második mérkőzésén és eddig a döntőben csak Karim Benzema szerzett eddig gólt a Real Madridban.

2018.05.26. 22:01

Négy perc alatt kiegyenlített a Liverpool. Egy szöglet után Lovren lefejelte a labdát, a Marcelo mögül kilépő Mané másfél méterről a kapuba lőtt. Ez volt a szenegáli tizedik gólja a BL-idényben. Real Madrid–Liverpool 1-1.

2018.05.26. 22:06

Isco újabb helyzetet hagyott ki, Karius repülve védett. A spanyol támadót Zidane az akció után lecserélte, Gareth Bale állt be. Eggyütt a BBC hármas.

2018.05.26. 22:10

Elképesztő gólt! Bale lőtte, ha már beállt. A 64. percben Marcelo beadása után Gareth Bale 13 méterről beolózta. Lemásolta Cristiano Ronaldo a Juventusnak lőtt ollózásos gólját. Real Madrid–Liverpool 2-1.

2018.05.26. 22:16

Sadio Mané a tizenhatoson kívüli lövése után a labda a jobb kapufáról pattant ki.

2018.05.26. 22:19

A ziccerbe került Ronaldo lövését Robertson álomszerűen blokkolta

2018.05.26. 22:28

A 80. percben Bale külsővel lőtte át balra alabdát, Benzema egyből lőtt, Karius vetődve védett. Egy perccel később liverpooli csere: James Milner helyére Emre Can állt.

2018.05.26. 22:29

Gareth Bale 28 méteres lövését Karius bevédte. Csak kicsivel volt kisebb potya, mint az első. Real Madrid–Liverpool 3-1.

2018.05.26. 22:30

Bale kiugrott, de Lovren tanárian becsúszott, szerelt.

2018.05.26. 22:34

Jöhet a taps: lemegy a jól játszó Benzema, Marcos Asencio is szerepelhetett.

2018.05.26. 22:37

Vége az idei BL-döntőnek, a Real Madrid 3-1-re győzött. Ronaldo majdnem megőrült: gólhelyzetbe került, amikor a bíró lefújra az akciót, mert egy néző berohant a tizenhatoson belülre. Mi lett volna, ha éles még a meccs?

Már az egészségügyi rendszereket is veszélyeztetik a kiberbűnözők

A pénzügyi szektor sokkal jobban fel van készülve a különféle kibertámadásokra, mint az egészségügyi szolgáltatók – mondta az InfoRádióban Palicz Tamás egészségügyi kiberbiztonsági szakértő. Arról is beszélt, hogy az utóbbi időben előfordult, hogy bizonyos támadások után teljesen újra kellett szervezni egy-egy kórház vagy egyes estekben egy teljes régió működését.
2024.04.26. péntek, 18:00