Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Bombasztikus változás előtt a magyar sikersport?

Bombasztikus változás előtt a magyar sikersport?

Újabb éremszerzési lehetőségekhez jutnak a magyar kajak-kenu válogatott tagjai, ha egyesben és párosban nemzetenként két-két egység is indulhatna a tokiói olimpián. Egyelőre nem döntöttek a kérdésben, de a magyar szövetség örülne egy ilyen változtatásnak – mondta Schmidt Gábor elnök.

Összesen 16 helyet lehet megszerezni kajak-kenuban a 2020-as olimpiára. Hat-hat férfi és női kajakozó, valamint két-két férfi és női kenus lehet ott Tokióban. A magyar szövetség bízik abban, hogy minél több kvótát tudnak szerezni a 2019-es szegedi világbajnokságon – hangsúlyozta az InfoRádiónak Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke.

A sportvezető kiemelte: informális hírek érkeztek arról, hogy lehetnek változtatások, és

akár az egyes és páros versenyekben két egység is indulhat,

de ezt leírva még nem látták. Hamarosan Magyarországra érkezik a nemzetközi szövetség főtitkára, mivel novemberben Budapesten lesz az ICF kongresszusa, és vele is egyeztethetnek erről a kérdésről is.

"A vezetésből többen is kikérik a magyar szövetség véleményét. Folyamatosan konzultálok a vezetőkkel, és Kárai Péter, aki az európai szövetség vezetőségének tagja is kapcsolatot tart velük. Örülnénk annak, ha ez lenne a végleges döntés, és két egység is indulhatna egyesben és párosban" - tette hozzá Schmidt Gábor.

Egy ilyen szabályrendszerben az elmúlt évtizedekben több számban - különösen női kajakban - jó eséllyel magyar kettős győzelem születhetett volna; elég csak 2004-re gondolni, amikor a világ akkori két legjobbja, Janics Natasa és Kovács Katalin óriási csatát vívott az egyesbeli olimpiai szereplésért, és Kovács Katalin végül Athénban nem indulhatott egyesben.

A sportvezetővel készült interjút teljes terjedelmében meghallgathatják szombaton délután fél 6-tól a Víztükör című magazinműsorban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×