Infostart.hu
eur:
385.48
usd:
327.75
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka

Messi ingyen is vihető a Barcelonából

Lionel Messi ingyen is távozhat az FC Barcelonából, amennyiben Katalónia esetleges függetlenné válását követően csapata nem tud elindulni valamelyik európai topbajnokságban.

Az El Mundo spanyol napilap pénteki számában arról írt, hogy az erre vonatkozó kitétel Messi november végén aláírt, 2021 nyaráig érvényes szerződésében szerepel. Ezek szerint a Barcelonának az angol, a francia, a német vagy a spanyol élvonalban kell részt vennie, ha Katalónia kiválik Spanyolországból, különben az ötszörös aranylabdás argentin ellenszolgáltatás nélkül eligazolhat. A 30 éves támadó kivásárlási ára november óta 700 millió euró (218 milliárd forint).

A jelenleg érvényben lévő szabályok szerint a spanyol élvonalban, illetve más helyi sorozatban csak egyetlen, Spanyolországon kívüli ország vehet részt, mégpedig Andorra. Ezt Javier Tebas, a spanyol liga elnöke a közelmúltban többször hangsúlyozta.

Katalónia vezetése - Madrid heves tiltakozása ellenére - tavaly október 27-én egyoldalúan kinyilvánította a széles körű autonómiát élvező térség függetlenségét. A spanyol kormány ezt követően feloszlatta a katalán kormányt, számos kabinettagot őrizetbe vettek, s előrehozott helyi választásokat írtak ki. Ezen a függetlenségi pártok összesen a szavazatok 47,3 százalékát kapták meg, míg a spanyol egység pártjait a választók 43,3 százaléka támogatta. Mariano Rajoy miniszterelnök az ország kormánya nevében a törvény szerinti együttműködést kínált az alakuló katalán kormánynak.

Címlapról ajánljuk
Elemző: jó vétel volna a szerbiai finomító, a Mol pedig megfelelő szereplő lenne az üzlethez

Elemző: jó vétel volna a szerbiai finomító, a Mol pedig megfelelő szereplő lenne az üzlethez

Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta, hogy bár a versenytársak és az ár sem megismerhető a Lukoil szerbiai távozásakor, de maga a csomag, amelyhez a vevő déli szomszédunknál hozzájuthat, további piacokhoz is kaput nyithat, túl azon, hogy Szerbia kőolaj-ellátási jogát megszerezné.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×