368.96
65852.27
2024. április 23. kedd Béla

A Real Madrid beállított egy újabb világcsúcsot

A címvédő Real Madrid 3-1-re győzött a Real Sociedad vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában, vasárnap.

A címvédő fővárosiak a 19. percben Borja Mayoral találatával kerültek előnybe. A Real ezzel sorozatban 73. tétmérkőzésén szerzett gólt, amivel

beállította a Pelé-féle brazil Santos 1961 és 1963 között elért világrekordját.

A remek széria 2016. április 30-án éppen a Real Sociedad otthonában kezdődött, a Real akkor Gareth Bale jóvoltából 1-0-ra nyert.

A 28. percben Kevin Rodrigues egyenlített, nem sokkal később azonban az addigi két gólszerző összehozta a Bajnokok Ligája-címvédő második találatát: Mayoral lövése után Rodrigues lábáról a saját csapatának hálójába vágódott a labda (1-2).

A második felvonásban Gareth Bale is eredményes volt, a továbbiakban pedig magabiztosan őrizte előnyét a Real.

Levante-Valencia 1-1 (1-1)

Real Betis-Deportivo La Coruna 2-1 (1-1)

Visszahúzták a forintot a kamatdöntés után

A nemzetközi piacokról a beszerzésimenedzser-index (bmi) jelentések mozgatják a devizapiacokat, míg magyar szempontból a legfontosabb a Magyar Nemzeti Bank délutáni kamatdöntése volt. Hétfőn végül a forint nagyjából a nyitó szint körül fejezte be a napot, míg hétfőn enyhe gyengüléssel indított, aztán benézett a 394-es szint alá, az 50 pontos vágás után viszont semmilyen jelentős elmozdulás nem történt az árfolyamban. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.