Infostart.hu
eur:
378.13
usd:
318.13
bux:
129732.66
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Jól vizsgázott a videobíró Münchenben

Sikeresen mutatkozott be a videobíró a német labdarúgó Bundesligában a 2017/2018-as idény pénteki nyitómeccsén a címvédő Bayern München és a Bayer Leverkusen között.

A 3-1-es bajor sikerrel zárult találkozó 52. percében, 2-0-ás hazai vezetésnél Tobias Stieler játékvezető nem látta tisztán, hogy a leverkuseni Charles Aranguiz szabályosan állította-e meg Robert Lewandowskit a 16-oson belül. Ezért fejmikrofonján keresztül segítséget kért, a kölni központban visszanézték az esetet, majd jelezték a bírónak, hogy szabálytalanság történt. Így Stieler 11-est ítélt, melyet Lewandowski értékesített.

A vitás eset után mindössze 36 másodperccel született meg a döntés, erről a játékvezető utólag azt mondta:

"Ez a helyzet remek példa volt arra, hogy a videobíró hogyan segítheti a munkánkat."

Címlapról ajánljuk
Szakértő: folyamatos Európa versenyképességének hanyatlása

Szakértő: folyamatos Európa versenyképességének hanyatlása

Európa versenyképességének javítása az egyik legfontosabb céljuk és feladatuk is az uniós vezetőknek. Ehhez azonban számtalan változtatásra van szükség. Horváth Sebestyén, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője erről beszélt az InfoRádióban az informális EU-tanácsülés mentén.

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×