eur:
407.36
usd:
385.06
bux:
77879.1
2024. november 19. kedd Erzsébet

Giorgetti védekezésre kényszerül

Az olasz válogatott és a Pro Recco játékosa három alkalommal is elmulasztotta holléti információ-közlését, ez pedig így együtt már többszörös vétségnek számít - számol be a waterpolo.hu.

A La Gazzetta dello Sport írta meg, hogy Alex Giorgetti doppingvétséget követhetett el. Nem doppingszerrel bukott le, hanem háromszor is adminisztratív úton hibázhatott.

Kétszer nem frissítette „holléti” adatlapját (elmondása szerint a rendszer hibás volt), harmadszor pedig a hatóság emberei nem találták abban a házban, ahol tartózkodott (nem volt kiírva a neve a kaputelefonra...).

Ezek a kisebb hibák márpedig végzetesnek bizonyulhatnak, mert a szabályok szerint doppingvétségnek számítanak. Alex Giorgetti most az illetékes olasz szervek méltányosságában bízik. Ellenkező esetben lemaradhat a riói olimpiáról. 

Mindenesetre Alessandro Campagna a vizsgálatok idejére eltekint a válogatott meghívótól. 

A Pro Reccóval sem utazott el Budapestre, az eheti edzőmérkőzésekre.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×