362.03
68662.74
2024. május 8. szerda Mihály

A tizenhatodik tizenegyes hozta meg az Atlético továbbjutását

210 percnyi gól nélküli játék után az Atlético Madrid tizenegyespárbajban ejtette ki a PSV-t a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Tizennégy sikeres lövés után Narsingh hibázott. Ugyancsak továbbjutott a Manchester City.

Az Atlético kezdőcsapata: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis - Saul Niguez, Gabi, Augusto, Koke - Ferreira -Carrasco, Griezmann. A PSV: Zoet - Bruma, Isimat-Mirin, Moreno - Arias, Willems - Pröpper, Guardado, van Ginkel - L. de Jong, Locadia. Az első mérkőzés nem hozott gólt.

A Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho - Jesus Navas, Yaya Touré, Silva - Agüero. A szinte lehetetlen helyzetből, 3-1-es hátrányból kezdő Dinamo Kijev: Sovkovszkij - Vida, Hacseridi, Dragovic, Antunes - Miguel Veloso - Jarmolenko, Garmas, Bujalszkij, Huszev - Teodorczyk.
MADRID: Mezőnyjátékkal telt el az első tíz perc, helyzet nem volt. A PSV semmit sem kockáztat, de az Atlético is óvatos, egy kapott gól bajba sodorhatná.
MANCHESTER: Vincent Kompany megsérült, a City öt perc után cserélni kényszerült.
MADRID: Griezmann előtt adódott az első nagy helyzet, Zoet - ahogyan az első mérkőzésen is többször - jól mozdult ki a kapubó
MADRID: A kapus ismét jól vetődött ki Koke belőtt labdájára.
MADRID: Helyzete volt a PSV-nek, de Oblak épen olyan kiválóan vetődött ki, mint kollégája.
MANCHESTER: A City nem játszik jól, de megnyugtató az előnye. A Dinamónak pedig nem futja többre.
SZÜNET mind a két találkozón, kétszer 45 perc alatt egyetlen gól sem esett.
FOLYTATÓDNAK a találkozók.
MADRIDBAN óriási helyzet maradt ki, Locadia lövése a kapufáról jött ki, majd Luuk de Jong nem tudta a kapuba juttatni a labdát.
MADRIDBAN Filipe Luis erős lövését Zoet kiöklözte.
MANCHESTER: Éledezik a City, Agüero és Yaya Touré is veszélyes.
MADRID: Zoet és a kapufa "együtt" hárította Fernando Torres kísérletét.
MANCHESTER: Továbbra sincsen gól az Itthadban, ott már eldőlt minden.
MADRID: 180 perc után 0-0 az Atlético-PSv találkozó. Hasonlóra nem volt még példa a BL egyenes kieséses szakaszában.
MANCHESTER: Véget ért az angliai találkozó, 0-0, a Man City 3-1-es összítéssel továbbjutott.
MADRID: Megkezdődött a hosszabbítás.
Az első 15 perc utolsó másfél perce alakult csak izgalmasan, elsősorban Saúl Niguez kiváló cselei miatt. Előkészítései után Griezmann feladta a labdát a kapusnak, majd Gabri a kapu fölé lőtte a szabadrúgást.
Letelt a hosszabítás második része is, az Atlético egyetlen helyzetet sem tudott kialakítani.
Narsingh (PSV) 7-7 - kihagyta

Érkezik a kínai elnök, szerdától óriási lezárások jönnek a fővárosban – itt vannak a részletek

Mutatjuk, melyik fővárosi útvonalakon mikor kell jelentős korlátozásra számítani.
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Furcsán viselkedik a forint

A tegnap délutáni dollárerősödés ellenére továbbra sem beszélhetünk fordulatról a forint piacán, a dollárral szemben ugyan távolodik a jegyzés a kulcsfontosságú 360-as szinttől, az euróval szemben azonban továbbra is több mint kéthavi csúcsának közelében mozog a magyar deviza szerdán is. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.