366.32
66812.48
2024. április 25. csütörtök Márk

Háromgólos vereséget szenvedett a magyar férfi pólóválogatott az Eb-elődöntőben

Háromgólos, 8-5-ös vereséget szenvedett a magyar válogatott a belgrádi vízilabda Európa-bajnokságon a montenegróiaktól. Öt-öt után már csak az ellenfél szerzett gólt. Benedek Tibor együttese a harmadik helyért játszik majd a görögökkel. A magyar csapat nem szerzett kvótát az Eb-n.

Montenegró ellen az olimpiai kvótáért és a döntőbe kerülésért játszik a magyar férfi vízilabda-válogatott a belgrádi Európa-bajnokságon.

Benedek Tibor szövetségi kapitány veretlen csapata jó játékkal és káprázatos kapusteljesítménnyel jutott a négy közé a horvátok ellen.
Az első akció a miénk volt, kimaradt. A másodikban Nagy Viktor hárított.
Mindkét oldalon remekelnek a kapusok, elment a negyed fele. Gór-Nagy Miklós közelről kapufát lőtt előtte.
Az első fórból gól lett, Jokics kiállítása után varga Dénes lőtt gólt, 1-0.
Montenegrói előny, az első kísérlet kimaradt, a második beakadt, Nikola Janovics bevágta, 1-1.
Kis Gábor ötméterest harcolt ki, Varga Dénes lövi, azt pedig gólt jelent, 2-1.
Manhercz Krisztián alig lőtt a felső sarok mellé.
Emberelőnyből Mladan Janovics kiegyenlített, 2-2.
Vége az első negyednek, nagy csata, kétszeri magyar vezetéssel, két montenegrói egyenlítéssel: 2-2.
Hasonlóan kezdődik a második játékrész, több mint két perc eltelt gól nélkül.
Négy perc is eltelt gól nélkül.
Nikola Janovics pazar lövéssel rukkol ki,  először vezetnek a montenegróiak. 2-3.
Manhercz Krisztián kihasználja az előnyt, 3-3.
Előnyben Vámos Márton lövése lejött a kapufáról.
Darko Brguljan elemi erővel a kapuba lőtt, 3-4.
Varga Dániel a kapufára lőtt, montenegrói előnnyel pihennek a nagyszünetben a csapatok, 3-4.
Drasko Brguljan gólja a harmadik negyed 4. percében kétgólos előnyhötz juttattja a montenegróiakat, 3-5
Manhercz Krisztián szép lövéssel farag a hátrányból. Előnyből 4-5.
Hosnyánszky akkor lőtt, amikor a néhány másodperces kettős előnyből az egyik lejárt, de kapufára lőtt.
Nikola Janovics ötöst harcolt ki, Mladan Janovics kihagyta. Illetve Nagy Viktor védett.
A másik oldalon Scsepanovics is védett, egygólos hátrányból kezdjük a záró játékrészt, 4-5.
Hosnyánszky Norbertnek elsült a keze, 5-5 a negyedik negyed elején.
Négy és fél perccel a vége előtt Alekszandar Ivovics ismét vezetéshez juttatta a montenegróiakat, 5-6.
Újabb montenegrói gól, két góllal vezetnek 2.10-zel a vége előtt, 5-7.
Nem sikerültek a magyar akciók, sőt Ivovicstól kaptunk még egyet, 5-8.

Orbán Viktor: idén lezárhatjuk a nyugati civilizáció egy dicstelen korszakát

Megkezdődött a Millenárison a Konzervatív Politikai Akció Konferenciája (CPAC Hungary), a kétnapos rendezvény megnyitóján a miniszterelnök is beszédet mondott. Úgy látja, a progresszív liberális szellem rosszabbá tette a világot, háborúkat szított, el akarta pusztítani a nemzeteket. Szerinte e szellem hívei ugyanúgy építik ki a hatalmukat, mint annak idején a kommunisták, a folyamatot öt pontba szedte.
2024.04.25. csütörtök, 18:00