362.79
0
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Az Arsenal a Dortmund elleni győzelemmel továbbjutott

A Bajnokok Ligája szerdai játéknapja után a Real Madrid továbbra is százszázalékos. Az Arsenal a Dortmund elleni győzelmével továbbjutott. Svédországi győzelmével a Juve közel került a nyolcaddöntőhöz, de még egy pontra szüksége lesz - ha az Olympiakosz legyőzi a Malmőt.

Az Arsenal már a második percben vezetést szerzett a Dortmund ellen, Yaya Sanogo talált a németek kapujába. Az angolok eddig tarolnak a heti, németek elleni csatában. Arsenal-Dortmund 1-0

Az Atlético híveinek 9 percet kellett várni a gólra. Raúl Garcia juttatta előnyhöz a madridiakat. Atlético-Olympiakosz 1-0
Egy gól itt, egy a másikon, gyors gólváltás Bulgáriában. Dani Abalo gólját Ricky Lambert kiegyenlítette. Ludogorec-Liverpool 1-1
A Real Madrid a legerősebbnek vélt összeállításban játszik Bázelben, legalábbis ami a mezőnyjátékosokat illeti. Iker Casillas helyett Navas véd, de Isco, Kroos és James, illetve Bale, Benzema és Cristiano Ronaldo is kezdett.
A portugál megszerezte a vezető gólt Svájcban, közelebb lépett egyet az örökranglistát vezető Lionel Messihez. Basel-Real Madrid 0-1
Jordan Henderson találatával előnybe került a csoport második helyére hajtó Liverpool. Ludogorec-Liverpool 1-2.
Ez a forduló sem múlik el Mario Mandzukic gólja nélkül. Az Atlético horvátja kétgólosra növelte csapata előnyét az Olympiakosszal szemben. Atlético-Olympiakosz 2-0
Az első félidő hajrájában az Anderlecht is előnybe került. A kongói Chancel Mbemba Mangele vette be a Galatasaray kapuját Brüsszelben. Ha marad Londonban az Ágyúsok vezetése, ennek már csak az Európa Liga-indulást jelentő harmadik hely szempontjából van jelentősége, az Arsenalt és a Dortmudot már nem tudja a lila-fehér alakulat behozni. Anderlecht-Galatasaray 1-0
Vezet a  Juventus! Fernando Llorente a gólszerző.  Malmö FF-Juventus 0-1
Növelte előnyét az Arsenal: Alexis Sánchez is feliratkozott a góllövőlistára. Arsenal-Borussia Dortmund 2-0
Mario Mandzukic újabb gólja eldöntötte a mérkőzést. Atlético-Olympiakosz 3-0
Mario Mandzukicé a nap első mesterhármasa. Atlético-Olympiakosz 4-0
A Monaco tömöríti a csoportot. A Leverkusen otthonában Lucas góljával vezetést szerzett. Bayer Leverkusen-AS Monaco 0-1
A Ludogorec segített a Baselen: A bolgár csapat kiegyenlített a Liverpool ellen. Ludogorec-Liverpool 2-2
Carlos Tévez eldöntötte a malmői mérkőzést. Malmö FF-Juventus 0-2
Brüsszelben Selcuk Inal a 83. percben piros lapot, a csapata a 86. percben gólt kapott. Ismétv a kongói Chancel Mbemba Mangele szerzett gólt. Anderlecht-Galatasaray 2-0
A-csoport:
A csoport állása: 1. Atlético 12, 2. Juventus 9, 3. Olympiakosz 6, 3. Malmö 3.
B-csoport:
A csoport állása: 1. Real Madrid 15, 2. Basel 6, 3. Liverpool 4, 4. Ludogorec 4
C-csoport:
A csoport állása: 1. Leverkusen 9, 2. Monaco 8, 3. Zenyit 7, 4. Benfica 4
D-csoport:
A csoport állása: 1. Dortmund 12, 2. Arsenal 10, 3. Anderlecht 5, 4. Galatasaray 1

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
2024.05.03. péntek, 18:00