361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Fed Kupa - A hollandok nyerték az A csoportot

Harmadik sikerükkel - amelyet péntek éjszaka arattak Luxemburg felett - a hollandok nyerték meg az A csoport küzdelmeit a tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoportjának Budapesten zajló tornáján.

A korábban a horvátokat és a belgákat is sima 3-0-val elintéző holland válogatott a vasárnapi helyosztókon a másik három csoportgyőztessel együtt a világcsoport II-be való feljutásért játszik majd. Az A csoportban Luxemburg lett az utolsó, így vasárnap a kiesés elkerüléséért lép majd pályára a D csoportban utolsóként zárt bolgárok ellen.

A magyar válogatott pénteken legyőzte Lettországot a B csoportban, a szombati 3. fordulóban pedig a britekkel száll szembe 16 órakor, de a Magyar Tenisz Napja elnevezésű program már 10 órakor elkezdődik a SYMA csarnokban. Az eseménysorozat díszvendége a kilencszeres Grand Slam-tornagyőztes, korábbi világelső, újvidéki születésű Szeles Mónika lesz.

Eredmények:
A csoport, 3. forduló:
Hollandia-Luxemburg 3-0
Belgium-Horvátország 3-0
A végeredmény: 1. Hollandia 3 győzelem/0 vereség, 2. Belgium 2/1, 3. Horvátország 1/2, 4. Luxemburg 0/3