362.65
0
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Csak a Chelsea csatlakozott a két spanyolhoz a BL-ben

Sem a Napoli, sem az Arsenal és a Milan (noha utóbbi kettő győzött) nem tudta bebiztosítani a továbbjutását a Bajnokok Ligája 5. fordulójában. A Chelsea ugyan kikapott, de továbbjutott. A kedden pályára lépett 16 csapatból csak a londoni kékek, valamint az Atlético és a Barcelona helye biztos a tavaszi folytatásban.

A Bajnokok Ligája esti hét mérkőzése közül a legnagyobb érdeklődés a Borussia Dortmund-SSC Napoli mérkőzést kíséri. Az olaszoknak már a döntetlen is biztos továbbjutást jelentene. Az este magyarja, Szalai Ádám kezd Bukarestben.

Bukarestben csak két fok van, s szállingózik a hó. A Schalke három alapembere, Hildebrand, Boateng és Draxler nélkül kezd, utóbbi, aki influenzás, legalább a kispadra le tudott ülni, ha nagy a baj, bevethető a hajrában. Szalai az előretolt ék.
A Napoli kezdő csapatában mindössze egy olasz van. A légiósdömping ellenére hiányzik a szlovák Hamsik és a svájci Gökhan Inler. Utóbbi hiányzása ellenére is akad két svájci a vendégek középpályás sorában: Valon Behrami és Blerim Dzemaili.
Mindössze 33 másodpercet kellett várni az esti program első góljára. (A Zenit és az Atlético Madrid korábban 1-1-re végzett, a spanyolok már továbbjutottak, az oroszok még versenyben vannak a másik helyért.) A londoni Emiratesben Jack Wilshere lőtt gólt. Arsenal-Olympique Marseille 1-0.
A 10. percben Marco Reus tizeengyes-góljával vezetést szerzett a Dortmund. A spanyol bíró meglehetősen "könnyű síppal" fújta be a büntetőt. Dortmund-Napoli 1-0
Meglepetés Portóban: Roman Kienast góljával a vendégek vezetnek. FC Porto-FK Austria 0-1
Noha a Milan nagyon rossz előjelekkel készült a glasgow-i mérkőzésre, remekül kezdett. Kaka talált a zöld-fehérek kapujába. A brazil szupersztár kevés gólt fejelt egyet a BL-ben, íme, az egyik. Celtic-Milan 0-1
Dortmundban Lewandowski óriási helyzetben tévesztett, de vezet a BVB 1-0-ra.
Thulani Serero. Van, ki e nevet nem ismeri? Van... A dél-afrikai játékos híressé tette a nevét: gólt lőtt a Barcelonának. Ajax-Barcelona 1-0
Majdnem egyenlített a Napoli, Callejon a kapufát találta el.
Már kétgólos az Ajax előnye, Danny Hoesen is bevette Pinto kapuját. Ki gondolta volna, hogy az esti mérkőzés első félidei után a Barcelona lesz a legnagyobb hátrányban? Ajax-Barcelona 2-0
A második félidő elején, Veltman kiállítása után Xavi tizenegyesből szépített. Ajax-Barcelona 2-1
A csoport másik mérkőzésén a Milan Cristian Zapata növelte előnyét. Néhány másodperccel később a másik oldalon Virgil van Dijk gólját érvénytelenítette a játékvezető. Celtic-Milan 0-2
Jackson Martinez tett arról, hogy ne legyen hátrányban a Porto. FC Porto-FK Austria 1-1
Szinte Weidenfeller nagy védésével indult egy dortmundi támadás, amelynek végén Blaszczykowski Pepe Reina lába között küldte a hálóba labdát. Dortmund-Napoli 2-0
Parádézik a Milan: Balotelli is gólt szerzett, az utolsó félóra csak formalitás a Celtic Parkban. Celtic-Milan 0-3
Jack Wilshere-ben lehet bízni az Ágyúsoknak. Mesut Özilnek az első félidőben büntetőből sem sikerült gólt szereznie, ellenben Wilshere már a második találatánál tart. Arsenal-Marseille 2-0
Izgalmas lesz az utolsó bő negyedóra Dortmundban, Insigne góljával a Napoli szépített. Dortmund-Napoli 2-1
Aubemeyang egy helyzetet kihagyott (Reina nagyot védett), a következőt berúgta. Dortmund-Napoli 3-1
Mohamed Salah, a basel egyiptomi játékosa, aki tavasszal az Európa Ligában, ősszel pedig a két csapat londoni mérkőzésén is gólt lőtt a Chelsea-nek, összekuszálta a szálakat a csoportban. Basel-Chelsea 1-0
Az utolsó forduló: Milan-Ajax, Barcelona-Celtic

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
2024.05.03. péntek, 18:00