Infostart.hu
eur:
363.58
usd:
315.47
bux:
150022.25
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Lamine Diack a WADA-t kritizálta

Lamine Diack, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) elnöke élesen kritizálta a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökséget, amiért az elmúlt időszakban Jamaica és Kenya doppingellenőrző rendszerének hatékonyságát is megkérdőjelezte és vizsgálat alá vonta.

Az IAAF első embere úgy véli, nevetségesek a WADA lépései Kenyával és Jamaicával szemben, mert a két ország atlétái a legtöbbet ellenőrzött sportolók között vannak a világon.

"Nagyon úgy tűnik nekem, hogy a WADA példát akar statuálni ebben a két országban, de Jamaicában is mit találtak, semmit" - háborgott Diack.

Kenyával és Jamaicával szemben az utóbbi időszakban többször is kritikaként hangzott el, hogy a doppingellenes küzdelem nem megfelelő, az ellenőrzések nem rendszeresek és a sportolók könnyen kibújhatnak alóluk.

A WADA képviselői október végén látogattak el Jamaicába, ahol a helyi doppingellenes ügynökség munkáját ellenőrizték, és Kenyában szintén hasonló ellenőrzést terveznek.

Címlapról ajánljuk

Megkezdődött a dunai fenékküszöb emelése – Kormányszóvivői tájékoztató

A Paksi Atomerőmű vízállás miatt kialakult nehéz helyzetének kezelését tartja fókuszban a kormány, ennek megfelelően a Duna partján fekvő város témájában tartotta első heti tájékoztató sajtótájékoztatóját a hétközi kormányülést követően a kabinet. Részletesen szó volt a dunai kőrakás menetéről, a bárkák leereszthetőségéről, a romániai és az osztrák tanulságokról és az összefogás szereplőiről, felelőseiről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×