Infostart.hu
eur:
386.41
usd:
331.31
bux:
117391.11
2026. január 13. kedd Veronika

Djokovic még többet akar

Az ATP-világbajnokságon hétfőn győztes szerb Novak Djokovic szerint a sorozatban aratott 22 győzelme jó kiindulási alap ahhoz, hogy a mostaninál többet hozzon ki a 2014-es szezonból.

A 26 esztendős sztárjátékos két és fél hónapja veretlen, és úgy érzi, lendülete még a hétvégéig kitart - ekkor rendezik ugyanis Belgrádban a csehek elleni Davis Kupa-döntőt -, aztán jöhet az "elemek újrafeltöltése", hogy az Australian Openen ismét győzni tudjon.

"Különösen motivált vagyok, szeretem a munkát, de tudom, pihenésre is szükség van a holtszezonban" - jegyezte Djokovic, akinek van némi hiányérzete a 2013-as évet illetően.

"Három fontos meccset elveszítettem az idei Grand Slam-tornákon, pedig ezeken mindig győzni akarok! Jövőre ez lesz a fő célpont" - mondta.

Az Australian Open megnyerését követően a Roland Garroson a spanyol Rafael Nadaltól kapott ki az elődöntőben, majd a skót Andy Murrayvel a wimbledoni, Nadallal szemben pedig a US Open-fináléban maradt alul, végül novemberben spanyol riválisa elvette tőle a világranglista első helyét.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Mire számíthatunk a tőzsdéken?

Mire számíthatunk a tőzsdéken?

Extrém bizonytalanságot okozhat a tőzsdéken, hogy az amerikai jegybank elnöke ellen büntetjogi vizsgálat indult, amit Jerome Powell egyenesen nyomásgyakorlásnak és megfélemlítésnek nevezett; de az összes még élő, volt amerikai jegybankelnök is egy közös nyilatkozatban élesen bírálta az igazságügyi minisztérium vizsgálatát, kiemelve, hogy egy ilyen intézkedéssel aláássák a Fed függetlenségét. A bizonytalanság közepette tegnap nagyot raliztak a menekdékeszközként működő nemesfémek, új csúcsra tört az arany és az ezüst is. Gazdasági információk tekintetében ma az Egyesült Államokból friss fogyasztóiár-index érkezik, valamint a decemberi költségvetési egyenleg alakulását is közzéteszik – ezek befolyásolhatják valamelyest a befektetői hangulatot. Ázsiában volt a hangulat a piacokon, az előzetes adatok alapján hangulatú kereskedésre lehet számítani Európában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×