Infostart.hu
eur:
379.76
usd:
320.1
bux:
0
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Erőss Zsoltékat nem keresik tovább

Lefújták csütörtökön a Kancsendzönga csúcs közelében május 20-án eltűnt öt hegymászó, köztük Erőss Zsolt és Kiss Péter utáni kutatást - közölte a myrepublic.com nepáli hírportál. Közben megérkezett a nepáli fővárosba a magyar expedíció két tagja.

A kutatás befejezéséről az eltűnt hegymászók családtagjai és a kutatóexpedíciót szervező Seven Summit Trekking Agency (SSTA) együtt döntött a rendkívül kedvezőtlen időjárási körülmények miatt. A mentőcsoport beszámolója szerint a hó olvadása nagyon megnehezíti a hegymászást a térségben.

"A kirendeltségünk mindent megtett, hogy visszahozzuk a holttesteket. De nem tudjuk tovább folytatni a mentőakciót, mert megkezdődött a hó olvadása" - mondta el Minga Sherpa, az SSTA vezetője. Hozzáfűzte, hogy a mentőcsoport tagjai is veszélybe kerülnének az olvadás miatt.

A 45 éves Erőss Zsolt, a 27 éves Kiss Péter, a dél-koreai Namsoo Park, valamint a két nepáli serpa, Phu Dorjee és Bibash Gurung akkor vesztette életét, amikor az India és Nepál határán magasodó 8586 méteres Kancsendzönga csúcsának meghódítása után visszafelé indultak a 7400 méteren lévő táborba.

A kirendeltség helikoptert is küldött a testekért, miután a gyalogos mentőcsoport próbálkozása meghiúsult, de a gépnek sem sikerült megközelítenie a tragédia helyszínét. A pilóta szerint a rossz időjárás miatt nem lehetett leszállni. A hegymászók halálát a szakértők szerint feltehetően az okozhatta, hogy túlságosan kimerültek voltak és nem érték el a tábort.

Közben megérkezett a nepáli fővárosba a magyar Kancsendzönga-expedíció két tagja, Kollár Lajos és Jaorslav Dutka - olvasható a himalajaexpedicio.postr.hu oldalon található blogbejegyzésben. Az írás szerint a következő napok a hivatalos ügyek intézésével és az összes lehetséges dokumentum begyűjtésével és feldolgozásával fognak telni. Az expedíció tagjai előreláthatólag június 4-én érkeznek Budapestre.

Címlapról ajánljuk
Így változott meg az magyar–amerikai viszony egy év alatt

Így változott meg az magyar–amerikai viszony egy év alatt

180 fokos fordulatot vettek az amerikai-magyar kapcsolatok Donald Trump újbóli beiktatása után – erről beszélt az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elnöke. Törcsi Péter szerint ez a mostani a jó viszony is a tétje az áprilisi országgyűlési választásoknak.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×