392.52
365.92
66783.97

Öt gólt vágott a Real egy félidő alatt

A Real Madrid már az első félidőben 5 gólt szerzett a Valencia vendégeként a spanyol bajnokság vasárnap esti mérkőzésén.

Belső viták, széthúzás, edzői hisztik, csúfos pozíció a tabellán - a mérkőzés előtti hangulat nem sok jót tartogatott a Real Madrid számára. C. Ronaldo és társai aztán gyorsan elhallgattatták a károgókat, hiszen már a az első félidő legelején beindították a gólgyártást, és a szünetig ötször találtak be a Valencia kapujába.

Higuaín kezdte a 9. percben, Di María góljára a 34. percig kellett várni, majd C. Ronaldo duplázott a 36. és a 41. percben, a félidő végén pedig Di María is meglőtte a második gólját.

A második félidőben már nem ment góllövés a Madridnak, nem is erőltette,de a Valencia sem tudott találatot szerezni. A végeredmény 0:5. Nem tűnik teljesen enerváltnak a Real, bár kétségtelenül a harmadik helyen szerénykedik.

Eredmények, Primera División, 20. forduló:

Osasuna - Deportivo La Coruna 2-1 (1-0)
gól: Sola (26.), Nino (61.), illetve Camunas (90.)

Valladolid - Zaragoza 2-0 (1-0)
gól: Javi Guerra (12.), Óscar (75.)

Atlético Madrid - Levante 2-0 (1-0)
gól: Adrián (32.), Koke (60.)

Valencia - Real Madrid 0-5 (0-5)
gól: Higuaín (9.), Di María (34., 45.), Cristiano Ronaldo (36., 41.)

20. Deportivo La Coruna 20 24-42 16

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt – Kormányinfó percről percre

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök. Kövesse velünk élőben a Kormányinfót!

Orbán Viktor: idén lezárhatjuk a nyugati civilizáció egy dicstelen korszakát

Megkezdődött a Millenárison a Konzervatív Politikai Akció Konferenciája (CPAC Hungary), a kétnapos rendezvény megnyitóján a miniszterelnök is beszédet mondott. Úgy látja, a progresszív liberális szellem rosszabbá tette a világot, háborúkat szított, el akarta pusztítani a nemzeteket. Szerinte e szellem hívei ugyanúgy építik ki a hatalmukat, mint annak idején a kommunisták, a folyamatot öt pontba szedte.