366.54
68142.02
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab

Az Újpest sorozatban negyedszer nyert a Megyeri úton

Az Újpest hazai pályán legyőzte a Kecskemétet, noha egykori játékosa is szerzett ellene gólt. A ZTE továbbra is nyeretlen. A Vasas gól nélküli döntetlent játszott Kaposváron. A Videoton ritka idegenbeli győzelmei számát szaporította.

Az Újpest hazai környezetben 3-1-re legyőzte a Kecskemét együttesét. A lila-fehérek sorozatban negyedik találkozójukat nyerték meg a Szusza Ferenc Stadionban. Nem sok esemény történt az első félidőben, a támadók mindkét oldalon rendre rossz megoldásokat választottak, még a legnagyobb helyzetekben is. Néhány perccel a szünet előtt azonban megszerezte a vezetést az Újpest, Kovács élete első felnőtt NB I-es gólját jegyezte.

A fordulást követően már jóval többet próbálkozott a vendég alakulat, és egy szép támadás végén az ex-újpesti Foxi révén ki is egyenlített. A hajrában a hazaiaktól Simon először ziccert rontott, de három perccel a vége előtt Rajczi már nem hibázta el a Balogh kezezése után megítélt büntetőt. A "slusszpoént" Balajti gólja jelentette, így a lila-fehérek otthon tartották a három pontot.

A sereghajtó és a mezőnyben egyedüliként nyeretlen Zalaegerszeg 4-2-re kikapott Pakson. Nehezen melegedtek be a csapatok, a Paks kapott előbb lábra és egyre több látványos támadást vezetett, de a kapuk egy ideig nem forogtak veszélyben. A ZTE Tököli és Meyé megugrásaiban bízott, kevés támadásait viszont könnyedén fojtotta el a paksi védelem. A félidőre a hazaiak vonulhattak előnnyel, Bartha szerencsés góljának köszönhetően.

A szünet után - nem először a szezonban - remek meccset láthattak a nézők, mindkét csapat felvállalta a nyílt támadófutballt, így további öt gól esett. A Paks cserejátékosainak köszönhetően megérdemelten győzött.

A második helyen álló Győr 3-1-es vereséget szenvedett az újonc Pécs vendégeként. Az első félidő alapján úgy tűnt, a Pécs a megfelelő taktikát választotta a Győr ellen, hiszen fegyelmezetten védekezett és gyors kontrákat vezetett, amelyek egyikéből formás akció végén megszerezte a vezetést is.

A szünet után is egyértelműen a Pécs akarata érvényesült, így gyorsan megduplázta előnyét. Bár a győriek hamar szépítettek, egyenlíteni nem tudtak, sőt, a hajrában kaptak még egy gólt, ezzel a mecsekaljaiak - némi meglepetésre ugyan, de - teljesen megérdemelten győzték le az esélyesebb győrieket.

A Vasas gól nélküli döntetlent játszott Kaposváron. A közepes iramú első félidőben a kaposváriak birtokolták többet a labdát és a legnagyobb helyzetet is ők hagyták ki.

A második játékrészre mindkét csapat felpörgött, a második győzelmükért hajtó somogyiak ekkor már a helyzetek kialakításában is jeleskedtek, de a fővárosiak védelme jól állta a rohamokat. A látottak alapján a Kaposvár közelebb állt a sikerhez, de ezúttal is meg kellett elégednie - az őszi szezonban immár kilencedik alkalommal - a döntetlennel.

A címvédő Videoton bár kétszer is vesztésre állt, az utolsó negyedórában fordítani tudott Pápán. A hét elején Véber Györgyöt váltó Bene Ferenc vezetőedző így vereséggel debütált a hazaiak kispadján. Az első félidőben a kihagyhatatlant is kihagyták a csapatok, ennek köszönhetően gól nélküli döntetlen volt a félidőben.

A második játékrészben szintén rengeteg lehetőség volt a gólszerzésre, ezekkel a vendégcsapat sáfárkodott jobban. A mérkőzést az ezúttal csereként beszálló Alves eredményesége döntötte el. A Videoton mindössze másodszor tudott nyerni az idényben idegenbeli bajnokin.

LFC PÁPA-VIDEOTON 2-3 (0-0)
Pápa, 2000 néző. Jv.: Németh Á.
PÁPA: Szűcs L. - Tóth G., Rodenbücher, Totadze, Présinger - Lovrencsics (Varga G., 80.), Horváth L., Ganugrava (Germán, 85.), Puri (Zulevs, 57.) - Ferenczi, Marics
VIDEOTON: Tujvel - Oliveira, Vinicius, Caneira, Sanchez - Gosztonyi (Nagy D., 80.), Sándor Gy. (Alves, 64.), Mitrovic, Tóth B., Elek (Evandro, 64.) - Nikolics
Gólok: 1-0 Marics (59.), 1-1 Alves (70.), 2-1 Ferenczi (72.), 2-2 Alves (76.), 3-2 Nikolics (82.)

ÚJPEST FC-KECSKEMÉTI TE 3-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 2615 néző. Jv.: Bognár
ÚJPEST: Balajcza - Szokol, Rubus, Mihajlovic, Nagy P. - Tajthy, Markovics - Simon K., Barczi (Kabát, 65.), Kovács D. (Balajti, 78.) - Rajczi (Balogh B., 90.)
KTE: Németh G. - Maynard, Gyagya, Balogh B., Mohl - Gyurcsó, Csukics, Foxi, Bori - Lencse, Stokic (Bertus, 75.)
Gólok: Kovács D. (38.), Rajczi (87., 11-esből), Balajti (93.), illetve Foxi (66.)
Kiállítva: Balogh B. (86.)

PÉCSI MFC-GYÕRI ETO 3-1 (1-0)
Pécs, 3500 néző. Jv.: Garcia
PÉCS: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Todorovic, Marovic - Regedei (Nagy J., 92.), Zeljkovic, Scepanovic, Nagy O. (Fröhlich, 81.) - Horváth Zs., Bajzát (Gyánó, 88.)
GYÕR: Sztevanovics - Takács Á., Djordjevics, Sztanisics, Szabó O. - Trajkovics, Pilibaitis, Ji-Paraná (Tokody, 46.) - Dudás (Alekszidze, 77.), Ahjupera, Dinjar (Koltai, 53.)
Gólok: 1-0 Bajzát (22.), 2-0 Regedei (48.), 2-1 Ahjupera (56.), 3-1 Gyánó (90.)

MVM PAKS-ZTE FC 4-2 (1-0)
Paks, 1200 néző. Jv.: Veizer
PAKS: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Báló - Sifter, Sipeki (Mészáros I., 90.) - Bartha, Szatmári (Magasföldi, 64.), Vayer (Kiss T., 64.) - Böde D.
ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Szalai T., Kovács G., Hidvégi - Hervas (Balázs Zs., 52.) - Kamber, Máté P. (Turkovs, 78.), Szakály D. - Tököli, Meyé
Gólok: 1-0 Bartha (33.), 2-0 Szatmári (49.), 2-1 Máté P. (54.), 2-2 Máté P. (56.), 3-2 Magasföldi (71.), 4-2 Kiss T. (82.)

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI-VASAS-HÍD 0-0
Kaposvár, 3000 néző. Jv.: Farkas Á.
KAPOSVÁR: Hajduch - Okuka (Dzsavad, 85.), Bank, Graszl, Jánvári - Hegedűs, Pedro - Gujics, Balázs B. (Safaric, 74.), Bőle (Haruna, 67.) - Perics
VASAS: Ilizi - Kulcsár D., Kovács G., Gáspár, Sütő - Farkas B., Bárányos (Bakos, 91.), Simic (Ferkó, 69.), Mehmedagic, Jokic (Farkas Z., 64.) - Dajic

DIÓSGYÕR-HALADÁS 1-0 (1-0)