Infostart.hu
eur:
357.42
usd:
313.39
bux:
142146.15
2026. július 13. hétfő Jenő

2,2 milliárd a labdarúgás utánpótlására

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI), a Nemzeti Sportintézet (NSI) és a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) között kedden létrejött háromoldalú megállapodás révén 2,2 milliárd forintos állami támogatást kap a sportág utánpótlás-nevelése.

 "A pályázatokat már korábban kiírtuk, s ennek elbírálása alapján 1,8 milliárd forinton öt akadémia, továbbá nyolc-nyolc élvonalbeli és másodosztályú klub utánpótlásműhelye osztozik, a maradék 400 millió forint pedig az újrainduló Bozsik-programban kerül felhasználásra" - mondta Csányi Sándor MLSZ-elnök a keddi sajtótájékoztatón.

Czene Attila sportért felelős államtitkár azzal indokolta a példa nélküli mértékűnek nevezett támogatást, hogy az utánpótláskorú igazolt sportolók fele labdarúgó. Hozzátette, a többi sportág utánpótlása együttesen 2,4 milliárd forintot kap.

Hanganyag: Szabó Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A forintot Trump szavai sem mentették meg: elszállt a magyar deviza ereje

A forintot Trump szavai sem mentették meg: elszállt a magyar deviza ereje

A közel-keleti konfliktus kiújulása és a Hormuzi-szoros lezárása nyomán hétfő hajnalban megugrott az olajár, a Brent hordónkénti ára ismét 80 dollár közelébe szökött fel. A befektetők a biztonságosabb dollár felé fordultak, ami a kockázatosabb devizákat, köztük a forintot is nyomás alá helyezte. Délelőtt ugyan erőre talált a forint, és korrigálni kezdte a veszteségeket, de délután szép lassan ismét elkezdett visszagyengülni a magyar deviza. A piaci figyelmet a hét során az amerikai inflációs adatok és a közel-keleti fejlemények irányíthatják. Itthon fontosak lehetnek a Magyar Péter vezette kormány gazdaságpolitikai intézkedései is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×