Infostart.hu
eur:
383.73
usd:
328.11
bux:
122801.95
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Fegyelmi indult Mourinho és négy Real-játékos ellen

Fegyelmi vizsgálatot indított az Európai Labdarúgó Szövetség a Real Madrid vezetőedzője és négy játékosa ellen az Ajax elleni Bajnokok Ligája meccsen történt kiállításokkal kapcsolatban. Az üggyel november 30-án foglalkozik az UEFA.

Az eljárás célja kideríteni, hogy Xabi Alonso és Sergio Ramos szándékosan állíttatta-e ki magát. A két futballista így a tét nélküli utolsó fordulóban tölti le eltiltását.

Az UEFA a két érintett játékos mellett Iker Casillas és Jerzy Dudek ellen is vizsgálatot indított, mivel a felvételek szerint ők adhatták át a Real Madrid vezetőedzőjének, José Mourinhónak utasítását.

A portugál tréner azért akarta, hogy két kulcsembere piros lapot kapjon, mivel így eltiltásukat a már tét nélküli Auxerre elleni meccsen tölthetik le.

A két spanyol játékosnak már volt egy-egy sárga lapja a korábbi csoportmérkőzésekről, és mindketten kaptak egy újabbat az amszterdami találkozón, így az Auxerre elleni összecsapáson azt kockáztatták volna, hogy egy újabb figyelmeztetés esetén nem játszhatnak a nyolcaddöntő első meccsén. Az UEFA szabályai szerint három különböző meccsen kapott sárga lap után jár egy mérkőzésre szóló eltiltás, majd ezután minden második sárga után kell kihagyni egy találkozót. Ráadásul ebben az idényben nem törlik el a lapokat, így a két futballista kettő helyett egy sárga lapot visz tovább.

Címlapról ajánljuk

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett, nem találják őket a hatóságok.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Hozzányúl a rezsicsökkentéshez a kormány!

Hozzányúl a rezsicsökkentéshez a kormány!

A csütörtöki Kormányinfón a legtöbb kérdés a januári nagy hideg miatti, rezsit érintő kormánydöntéssel kapcsolatban érkezett Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterhez. Egyelőre annyi ismert, hogy a kormányban felállt egy munkacsoport Lantos Csaba energiaügyi miniszter vezetésével és a részletek kidolgozása a következő egy hétben valósul meg. Megismételte Gulyás Gergely, hogy a januári rezsistopnak nevezett kormányzati lépés a gázfogyasztás többletéből fakadó lakossági tehernövekedést kompenzálja, a költségvetés terhére. Egyelőre még nem dőlt el, hogy milyen költségvetési lépéssel hozzák létre ennek a fedezetét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×