Infostart.hu
eur:
357.06
usd:
312.47
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Érvényes maradt a két Loki játékos eltiltása

Elutasította az Európai Labdarúgó Szövetség a DVSC két játékosának, Mészáros Norbertnek és Vukasin Poleksicnek beadványát, így érvényben marad a futballisták eltiltása. A hátvéd Mészárost 2011 végéig, a kapus Poleksicet pedig 2012. június 30-ig tiltotta el június 24-én az UEFA fegyelmi bizottsága.

A testület szerint nem tettek eleget a jelentési kötelezettségüknek, amikor megpróbálták őket megvesztegetni. A montenegrói Poleksic arra hivatkozott fellebbezésében, hogy a kísérletet elhárította, továbbá bizonyítottan nem történt semmiféle fogadási csalás.

Mészáros azt kívánta igazolni a feljebbviteli eljárásban, hogy egyáltalán nem került kapcsolatba mérkőzést befolyásolni szándékozó személyekkel.

A hajdúsági csapat honlapján jelzi, hogy a fellebbviteli bizottság a szerdai tárgyaláson tanúként meghallgatta az együttes három játékosát, Dombi Tibort, Kiss Zoltánt és Djordje Panticot is.

"Ezután született meg a sajnálatos döntés, amelyet egyetlen tanú vallomására alapozva hozott meg a fegyelmi bizottság" - áll a klub közleményében, amelyben az is szerepel, hogy a két játékos és ügyvédeik döntik el, a lausanne-i székhelyű Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordulnak-e vagy sem.

A DVSC azt is kiemeli, hogy nem maga a klub, hanem a futballisták adtak be fellebbezést, mivel az egyesület nem érintett az ügyben.

A UEFA szerint a játékosok a Fiorentina elleni 2009. október 20-i, Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés előtt nem tettek eleget bejelentési kötelezettségüknek. A Puskás Ferenc Stadionban rendezett találkozót 4-3-ra nyerte meg az olasz csapat.

Címlapról ajánljuk

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×