361.95
68592.76
2024. május 7. kedd Gizella

Dzsudzsák két gólt lőtt, búcsúzott a Győr

A Győr a Dinamo Zagreb otthonában is vereséget szenvedett, így nem jutott fel a labdarúgó Európa Liga főtáblájára.

Kétgólos hátránya ellenére nem rontott riválisának Pintér Attila együttese, stabil védekezésből próbált támadásokat indítani. Mivel a hazaiak nagyon kényelmesen futballoztak, 17 perc után egy szép támadás végén Ceolin gyönyörű góljával vezetést szerzett a győri alakulat. Ekkor érezhetően megzavarodott a házigazda, próbált ugyan irányítani, de sokáig veszélytelen volt támadójátéka, a hosszabbításban mégis egyenlíteni tudott, némileg vitatható büntetőből.

Fordulás után a nagyon nehéz helyzetben lévő magyar csapat küzdött, de szinte teljesen veszélytelennek bizonyult a horvát kapura, ráadásul a 70. percben emberhátrányba is került, mivel a sérült Djordjevic helyére cserelehetőség hiányában nem érkezhetett senki. A hazaiak jobban játszottak, s egy újabb 11-essel az idegenbeli siker után hazai pályán is győzni tudtak, s biztosan jutottak tovább.

A győriek búcsújával eldőlt, hogy a Debrecen lesz az egyedüli magyar csapat a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

Dzsudzsák duplája

Dzsudzsák Balázs két góllal járult hozzá csapata, a PSV Eindhoven Novoszibirszk felett aratott 5-0-s győzelméhez a labdarúgó Európa Liga selejtezőjében, a párharc csütörtöki visszavágóján.

A holland alakulat könnyedén dolgozta le múlt héten összeszedett egygólos hátrányát.

Az Omonia Nicosia Leandro találatával szerzett vezetést a Mataliszt Harkov otthonában, ám csapata végül 2-2-es eredményt ért el, és kiesett.

Európa Liga-selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:

Dinamo Zagreb (horvát)-Győr 2-1 (1-1)

gólszerző: Sammir (45+1., 84., mindkettő 11-esből), illetve Ceolin (17.)
sárga lap: Mesaric (20.), Rukavina (73.), illetve Szabó O. (45+1.), Babic (86.), Völgyi (87.)

Dinamo Zagreb: Loncaric - Biscan, Cufré, Vrsaljko, Mesaric (Etto, 33.) - Ademi, Badelj, Morales (Dodo, 66.), Sammir - Kramaric (Chago, 80.), Rukavina

Győr: Stevanovic - Tokody, Stanisic (Szabó O., 32.), Djordjevic, Völgyi - Babic, Koltai (Dinjar, 55.), Pilibaitis, Fehér - Ceolin, Aleksidze (Bouguerra, 66.)

Liteksz Lovecs (bolgár)-Debrecen 1-2 (0-0)
Tj: DVSC, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel

Dinamo Minszk (fehérorosz)-FC Bruges (belga) 2-3 (0-3)
Továbbjutott: Bruges, kettős győzelemmel 5-3-as összesítéssel
FK Karabah (azeri)-Borussia Dortmund (német) 0-1 (0-0)
Tj.: Dortmund, kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel
Marítimo (portugál)-BATE Boriszov (fehérorosz) 1-2 (0-0)
Tj.: Boriszov, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel
Lokomotiv Moszkva (orosz)-Lausanne (svájci) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel 3-4
Tj.: Lausanne, 11-esekkel
Dnyepr Mogiljev (fehérorosz)-Villarreal (spanyol) 1-2 (1-1)
Tj.: Villarreal, 7-1-es összesítéssel
FK Aktobe (kazah)-AZ Alkmaar (holland) 2-1 (0-1)
Tj.: Alkmaar, 3-2-es összesítéssel
HJK Helsinki (finn)-Besiktas (török) 0-4 (0-1)
Tj.: Besiktas, kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel
Austria Wien (osztrák)-Arisz Szaloniki (görög) 1-1 (0-1)
Tj.: Szaloniki, 2-1-es összesítéssel
Metaliszt Harkov (ukrán)-Omonia Nicosia (ciprusi) 2-2 (0-0)
Tj.: Harkov, 3-2-s összesítéssel
Bröndby (dán)-Sporting Lisboa (portugál) 0-3 (0-1)
Tj.: Sporting Lisboa, 3-2-es összesítéssel
Unirea Urziceni (román)-Hajduk Split (horvát) 1-1 (1-0)
Tj.: Hajduk, 5-2-es összesítéssel
PSV Eindhoven (holland)-Szibir Novoszibirszk (orosz) 5-0 (1-0)
Tj.: Eindhoven, 5-1-es összesítéssel
Levszki Szófia (bolgár)-AIK Solna (svéd) 2-1 (0-0)
Tj.: Szófia, 2-1-es összesítéssel
Trabzonspor (török)-Liverpool FC (angol) 1-2 (1-0)
Tj: Liverpool, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel
APOEL Nicosia (ciprusi)-Getafe (spanyol) 1-1 (1-0, 1-0, 1-1) - hosszabbítás után
Tj.: Getafe, 2-1-es összesítéssel
Grasshoppers (svájci)-Steaua Bucuresti (román) 1-0 (0-0, 1-0, 1-0) - 11-esekkel: 3-4
Tj.:: Steaua 11-esekkel
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)-Paris Saint-Germain (francia) 4-3 (0-1)
Tj.: PSG, 5-4-es összesítéssel
Tavrija Szimferopol (ukrán)-Bayer Leverkusen (német) 1-3 (1-0)
Tj.: Leverkusen, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel
Gent (belga)-Feyenoord (holland) 2-0 (1-0)
Tj.: Gent, 2-1-es összesítéssel
AEK Athén (görög)-Dundee United (skót) 1-1 (1-0)
Tj.: AEK, 2-1-es összesítéssel
VfB Stuttgart (német)-Slovan Bratislava (szlovák) 2-2 (0-1)
Tj.: Stuttgart, 3-2-es összesítéssel
Lech Poznan (lengyel)-Dnyipro Dnyepropetrovszk (ukrán) 0-0
Tj.: Poznan, 1-0-s összesítéssel
FC Utrecht (holland)-Celtic Glasgow (skót) 4-0 (2-0)
Tj.: Utrecht, 4-2-es összesítéssel
TNS (walesi)-CSZKA Szófia (bolgár) 2-2 (1-1)
Tj.: Szófia, 5-2-es összesítésel
Karpaty Lviv (ukrán)-Galatasaray (török) 1-1 (0-0)
Tj.: Lviv, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal
NK Maribor (szlovén)-Palermo (olasz) 3-2 (1-0)
Tj.: Palermo, 5-3-as összesítéssel
Lille (francia)-Vaslui (román) 2-0 (0-0)
Tj.: Lille, 2-0-s összesítéssel
IF Elfsborg (svéd)-Napoli (olasz) 0-2 (0-2)
Tj.: Napoli, kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel
Juventus (olasz)-Sturm Graz (osztrák) 1-0 (0-0)
Tj.: Juventus, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel
Aston Villa (angol)-Rapid Wien (osztrák) 2-3 (1-0)
Tj.: Rapid Wien, 4-3-as összesítéssel
Motherwell (skót)-OB Odense (dán) 0-1 (0-1)
Tj.: Odense, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel (1-2)
Manchester City (angol)-FC Timisoara (román) 2-0 (1-0)
Tj.: Manchester City, kettős győzelemmel 3-0-s összesítéssel
Fenerbahce (török)-PAOK Szaloniki (görög) 1-1 (1-0, 1-0, 1-1) - hosszabbítás után
FC Porto (portugál)-Racing Genk (belga) 4-2 (1-1)
Tj.: Porto, kettős győzelemmel, 7-2-es összesítéssel

A szakszervezet szerint 25 milliárdból meg lehetne oldani a felsőoktatási dolgozók béremelését

A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete addig nem kezdeményez újabb tárgyalást, amíg az államtitkárság nem áll elő konkrét javaslattal és ígérettel a felsőoktatásban dolgozók bérhelyzetének rendezését illetően – mondta az InfoRádióban Gregor Anikó szakszervezeti titkár. Arról is beszélt, hogy készek lennének segíteni a minisztériumnak abban, hogy találjanak forrásokat a költségvetésben a követelések teljesítésére.
2024.05.07. kedd, 18:00