Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Franciát fizetnek a legjobban a Bundesligában

A Bild című napilap összeállítása szerint Franck Ribéry, a címvédő Bayern München francia játékosa keres a legjobban a német labdarúgó-bajnokságban.

A középpályás prémiumok nélkül bruttó 833 ezer eurós javadalmazásban részesül havonta, míg a második helyezett spanyol Raúl, aki a nyáron érkezett a Real Madridtól a Schalke 04-hez, 600 ezresben.

A harmadik helyen a müncheni Philipp Lahm és az Angliából, a Chelsea-től hazatérő, jelenleg a Bayer Leverkusen alkalmazásában álló Michael Ballack áll havi 583 ezer euróval.

A lap becslésekre alapuló sorrendjében a lista élcsoportjában nem szerepel három olyan futballista - Bastian Schweinsteiger, Arjen Robben és Mark van Bommel (mindhárom Bayern München) -, aki minden bizonnyal meglehetősen jól keres.

Az edzőknél Felix Magath, a Schalke trénere, egyben menedzsere vezeti a kereseti listát, havi 458 ezer euróval, őt a bajorok holland mestere, Louis van Gaal követi 333 ezerrel.

A legtöbbet, évente 90 millió eurót, a Bayern München költ fizetésekre a Bundesligában.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Borotvaélen táncol a Mercosur-egyezmény

Borotvaélen táncol a Mercosur-egyezmény

Az Európai Parlamentben még bizonytalan a huszonöt éve előkészített EU–Mercosur kereskedelmi megállapodás sorsa, amelynek ratifikációját az agrárérdekek és a belpolitikai kockázatok miatt több tagállam és párt is nyíltan vagy burkoltan akadályozná. Miközben a dél-amerikai importtól tartó gazdák és kormányok a mezőgazdaság versenyhátrányától, az eltérő termelési szabályoktól és az árnyomástól félnek, a megállapodás elutasítása súlyos lehetőségektől fosztaná meg az európai – köztük a magyar – feldolgozóipart és szolgáltató szektort. A vita így valójában arról szól, hogy az EU rövid távú agrárfélelmeket vagy hosszabb távú ipari és kereskedelmi érdekeket tekint-e elsődlegesnek egy geopolitikailag is egyre bizonytalanabb világgazdasági környezetben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×