Infostart.hu
eur:
355.78
usd:
311.38
bux:
139892.19
2026. június 30. kedd Pál

Svájcba került a téli olimpia első aranya

A vancouveri olimpia első bajnoki címét Simon Ammann szerezte síugrásban, normálsáncon. Az aktuális Világkupa-első elsőre 105 métert ugrott, másodjára 108-at, mindkétszer jelentősen verte a mezőnyt. A lengyel Adam Malysz második lett, a harmadik helyen az osztrák Gregor Schlierenzauer végzett, ő a második futamban kapaszkodott feljebb.

Meglepően szoros volt az első sorozat, többek között azért, mert a toronymagas esélyes osztrákok mélyen a tudásuk alatt szerepeltek. Legjobbjuk Morgenstern volt, aki a negyedik helyen állt, míg Schlierenzauer csak a hetediken.

A legnagyobbat, 105 métert az utolsó előttiként sorra kerülő - a német Bodmernek beakadt a cipzárja, így ő maradt a végére - Simon Ammann ugrotta, így másfél méteres előnyre tett szert a német Michael Uhrmann és a lengyel Adam Malysz előtt.

Amikor Schlierenzauer következett a második sorozatban, a szlovén Peter Prevc állt az élen, de az osztrák ezúttal alaposan kitett magáért: az addigi legnagyobbat ugrotta, 106.5 méterig jutott. Így aztán megelőzte a szlovén Kranjecet, a finn Ahonent és honfitársát, Morgensternt is.

Következett a négyszeres Világkupa-győztes Malysz, aki 105 métert ugrott, és át is vette ezzel a vezetést. A német Uhrmann viszont csupán 102 méterre szállt, így még a dobogóról is lecsúszott.

Már csak Simon Ammann volt hátra, akit nem nyomasztott a teher, és a nap legnagyobb ugrását bemutatva 108 méterig jutott.

Ammann ezzel harmadik - hazája 38. - olimpiai aranyérmét nyerte, miután 2002-ben, Salt Lake Cityben mindkét egyéni versenyen ő volt a legjobb. Az ezüstérmes a lengyel Adam Malysz lett, akinek ez a harmadik olimpiai medálja volt, míg a dobogó harmadik fokára azért felállhatott egy osztrák, Gregor Schlierenzauer személyében.

A síugrók legközelebb 19-én, pénteken, a nagysánc selejtezőjében lesznek érdekeltek, aminek a döntőjét másnap rendezik majd.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: soha nem volt még ilyen forróság Magyarországon
Bejelentés

Magyar Péter: soha nem volt még ilyen forróság Magyarországon

Minden hőmérsékleti rekord megdőlt, Szécsényben 42 fokot mértek ma, de az ország nagy részén meghaladta a 40 fokot a hőmérséklet, ezért továbbra is érvényben van a harmadfokú hőségriasztás – közölte Magyar Péter.

Szakértő: Putyin olyan eszközhöz nyúl, amit 20 éve nem alkalmazott

Szeptemberben parlamenti választásokat tartanak Oroszországban, és a kormánypárt több meglepő húzással próbálkozik. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója az InfoRádióban beszélt a többi párt esélyeiről, az oroszországi üzemanyag-ellátási problémákról, Vlagyimir Putyin retorikaváltásáról és a fronthelyzetről is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×