Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

A maffia pályázott a Lazióra: magyar szál az ügyben

Az olasz maffia zsarolással, erőszakkal és megfélemlítéssel próbálta megszerezni a Lazio labdarúgó-csapatát. Az ügynek magyar érdekeltségei is vannak.

A "Törött Szárnyak" fedőnevű - utalva a Lazio sast ábrázoló címerére - akció nyomozása során kiderült: a Casalesi-klán egy harmadik félen keresztül próbálta megvenni a római klubot. A hatóságok tíz embert kerestek, de három gyanúsított, köztük a csapat volt játékosa és elnöke, Giorgio Chinaglia még szabadlábon van.

A rendőrség közlése szerint szintén gyanúsított az ügyben a magyar állampolgárságú Szilvás Zoltán, míg a harmadik, szabadlábon lévő férfit nem nevezték meg - tudatta az Ansa olasz hírügynökség.

Giorgio Chinaglia, a volt olasz válogatott játékos képviselte az állítólagos befektetőt, ám kiderült, hogy a maffia áll az ajánlat mögött.

Gianluca Campana rendőrparancsnok közlése szerint a drogügyletekből és más bűnügyi tevékenységekből származó összegeket Magyarországon mosták tisztára. A rendőrparancsnok hozzátette: 24 millió euró került vissza Magyarországról az olasz maffiához, majd részint ezt akarták a Lazio megvásárlására fordítani.

2006-ban a klub ultrái életveszélyes fenyegetésekkel már megpróbálták rávenni Claudio Lotito elnököt, hogy adja el a csapatot. A Lazio az elmúlt szezonban a 12. helyen végzett.

Giorgio Chinaglia ellen két évvel ezelőtt vádat emelt az olasz maffiaellenes ügyészség, ugyanis az a 21 millió dollár, amelyből elmondása szerint magyar finanszírozókkal készült megszerezni a klubot, a nápolyi bűnszervezet, a Camorra közreműködésével tisztára mosott pénz.

A New Yorkban élő volt labdarúgó korábban annyit közölt, hogy nincs takargatnivalója, és ha kell, megnevezi a Lazióra pályázó és általa képviselt vállalkozókat. A hatóságok szerint ugyanakkor Chinaglia tisztára mosott pénzt akart befektetni a Lazióba.

Szilvás Zoltán 2006 márciusában a Népszabadságnak nyilatkozva megerősítette a Chinagliával való barátságát, de akkor cáfolta, hogy üzleti kapcsolatban állna vele, és részt venne a Lazio megvásárlásában.

Címlapról ajánljuk
100 éves a Micimackó: bekerült egy kiskutya is a sztoriba

100 éves a Micimackó: bekerült egy kiskutya is a sztoriba

Alan Alexander Milne angol író olyan mesevilágot teremtett az 1926-ban megjelent Micimackó című könyve által, amely még ma is meghatározó a gyermekirodalomban. „Mici” egyébként nem más, mint Karinthy Frigyes testvére, Emília, aki a nyersfordítást végezte – ez is elhangzott a beszélgetésünkben Lovász Andreával, a Móra Kiadó főszerkesztőjével.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Európa nagy részén a szokásosnál felhősebb idő, ezáltal a sokéves átlagnál kisebb besugárzási értékek valószínűsíthetőek 2026 első hónapjaiban - derül ki egy új elemzésből, amely műholdas adatokat és mesterséges intelligencia/gépi tanulási algoritmusokat használva modellezte az első fél évben világszerte várható napenergia-termelési körülményeket. A legnagyobb negatív anomália Kelet-Európában és az északi országokban várható, ahol helyenként akár 10%-kal is kisebb lehet a besugárzás, mint a sokéves átlag. Miután elsősorban a besugárzás határozza meg, hogy mennyi áramot termelnek a naperőművek, így kiemelt jelentősége van a napenergia-termelés arányát tekintve 2024-ben világelső Magyarország energiaellátása szempontjából is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×