365.59
66607.53
2024. április 26. péntek Ervin

Czink Melinda simán továbbjutott

Czink Melinda magabiztosan győzött az angol nyílt teniszbajnokság első fordulójában: a világranglista 77. helyén álló magyar játékos két szettben, 6:3, 6:1-re nyert a spanyol Laura Pous-Tio ellen.

Czink Melinda meggyőzően kezdett, 5:2-es vezetéshez jutott, majd 5:3-nál 40-0 volt az állás. A spanyol teniszező ugyan három szettlabdát hárított, magyar riválisa azonban végül mégis hozta az első játszmát (6:3).

A második és egyben utolsó felvonásban Pous-Tiónak esélye sem volt az egyenlítésre (6:1).

A 23 éves Czink Melinda legközelebbi ellenfele a 34 éves amerikai Amy Frazier lesz, aki jelenleg a nyolcvanadik a rangsorban, de korábban volt 13. is. A két játékosnak ez lesz az első meccse.

A magyar teniszező eddig két alkalommal szerepelt Wimbledonban (2004, 2005), de az első körnél nem jutott tovább.

2024.04.26. péntek, 18:00