Infostart.hu
eur:
365.31
usd:
317.05
bux:
0
2026. augusztus 7. péntek Ibolya
Nyitókép: Vígszínház / Gordon Eszter

Így játszotta Presser Gábor a Himnuszt a Vígszínházban

Szilveszter éjfélkor a Himnuszt a 130 éves Vígszínház társulata adta elő 32 fős zenekar kíséretében, Kovács Adrián vezényletével az RTL-en. A produkció különlegessége, hogy Erkel Ferenc eredeti Himnusz-hangszerelése hallható, Presser Gábor zongorajátékával kiegészítve.

A teátrum azért választotta az Erkel-féle hangszerelést, mert 1896-ban a Vígszínház megnyitásának idején ez volt a hivatalos változat. A leggyakrabban előadott Dohnányi-féle verzióhoz képest ennek gyorsabb a tempója, hangneme mélyebben van, mindenki számára könnyebben énekelhető.

Címlapról ajánljuk

Forsthoffer Ágnes üzent a válságos napok után

A köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök pénteken a Facebook-oldalán mondott köszönetet minden együttműködőnek, akik felelős energiahasználattal átsegítették az országot a válságos napokon.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×