Infostart.hu
eur:
386.46
usd:
328.27
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Hobo (Földes László) Kossuth-díjas előadóművész, blues- és rockénekes, dalszerző, a Hobo Blues Band alapító tagja és énekese a budapesti Nemzeti Színháznál, miután interjút adott a Magyar Távirati Iroda (MTI) riporterének 2018. április 4-én.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Megbetegedett Hobo, elmarad a koncert

Egészségügyi okok miatt elmarad Földes László Hobo koncertje a budapesti Barba Negrában. A Kossuth-díjas előadóművész abban bízik, hogy gyorsan felépül.

Földes László, vagyis Hobo népszerűsége a mai napig töretlen. A 79 éves, Kossuth-díjas bluesénekes, dalszerző koncertjei iránt rendre hatalmas az érdeklődés, korosztálytól függetlenül - írja az Index. A tervek szerint a nyár utolsó napján, 2024. augusztus 31-én a budapesti Barba Negrában lépett volna fel, ám az élet közbeszólt.

Hobo Facebook-oldalán nemrégiben az alábbi poszt jelent meg:

A portál szerint a poszt szinte felszántotta az internetet, a kommentszekciót ritkán látható szeretetáradat töltötte meg, a rajongók megértőek, sajnálják, és kivétel nélkül mielőbbi jobbulást kívánnak a Hobo Blues Band alapítójának.

Arról egyelőre nincs hír, hogy a bulit mikor pótolják, ám

Hobo honlapján az olvasható, hogy legközelebb szeptember 13-án, Biatorbágyon ad koncertet.

A Kossuth-díjas művész 2024-ben a Petőfi Zenei Díj Életműdíjat is megkapta. A legendás előadóművészről azt írták, nemcsak a könnyűzene különböző műfajaiban – a bluestól a rockon át a folkzenéig – alkotott maradandót az elmúlt évtizedek során, de jelentős irodalmi és színművészeti tevékenysége is. Életművét könyvek, színházi és filmszerepek és önálló estek is színesítik.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×