eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Milánó, 2012. június 1.XVI. BENEDEK pápát megtapsolják a vendégek a milánói La Scala operaházba érkezésekor. A római katolikus egyházfő a Családok VII. Világtalálkozójára érkezett az északolasz városba. (MTI/EPA/Giuseppe Cacace)
Nyitókép: GIUSEPPE CACACE

Jöjjön, járjunk egyet a világ leghíresebb operaházában

Nem kell kiöltözni a látogatáshoz és jegy sem kell a virtuális túrához. A Scala február 23-án zárt be. Szeptemberben Verdi Requiemjével nyitja meg az évadot, a koronavírus-járvány áldozatai emlékének adózva.

Virtuálisan lehet bebarangolni a milánói Scala épületét - jelentette be a világhírű operaház, amely nem csupán a kulisszái mögé enged betekintést az érdeklődőknek, hanem több százezer archív felvételt, dokumentumot és digitális kiállítást is elérhetővé tett.

A Scala évek óta dolgozik a projekten, amelynek munkálatait felgyorsították a járványügyi korlátozásokra való tekintettel.

A virtuális séták csütörtök óta elérhetőek a Google Arts & Culture szolgáltatáson keresztül.

Ennek alkalmából a Scala egy különleges videomontázst is közzétett, amelyen zenészei és énekesei - mindenki a saját nappalijában, kertjében vagy épp erkélyén állva - előadnak egy részletet Verdi Simon Boccanegra című operájából.

A virtuális túrák keretében a felhasználók nem csupán az opera épületét járhatják be, hanem elmerülhetnek 240 ezer archív fényképben, 16 ezer dokumentumban, több mint 40 digitális tárlatban és közelről megcsodálhatják mások mellett Maria Callas jelmezeit. Az opera előadásait a RAI olasz állami televízióhoz kapcsolódó másik platformon lehet elérni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×