A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) film- és tévékritikus szakosztálya és a Magyar Filmművészek Szövetsége filmkritikus szakosztálya tagjai a legjobb rendezés díját Kenyeres Bálint Tegnap című filmjének ítélték oda, míg a legjobb animációs filmért járó elismerést Traub Viktória Sellők és rinocéroszok című alkotása érdemelte ki.
Kovács István Ostrom című filmje a legjobb kisjátékfilm díját kapta, míg az előző év legjobb dokumentumfilmje Zurbó Dorottya Könnyű leckék című alkotása lett. A legjobb forgatókönyv díját Schwechtje Mihály érdemelte ki a Remélem legközelebb sikerül meghalnod című filmért, de ez az alkotás megkapta a legjobb első filmnek járó elismerést is. Operatőri díjban Máthé Tibor részesült Szász János A hentes, a kurva és a félszemű című filmjének fényképezéséért.
A legjobb női főszereplő díját Szamosi Zsófia kapta az Egy nap című filmben nyújtott alakításáért, a legjobb férfi főszereplő Hegedűs D. Géza lett A hentes, a kurva és a félszemű című filmben nyújtott játékáért.
Reisz Gábor Rossz versek című filmje három díjban is részesült: Monori Lili a legjobb női epizódalakítás díját érdemelte ki, a legjobb férfi epizódalakításért járó elismerést Kovács Zsolt kapta, a legjobb vágásért járó díjjal pedig Tálas Zsófiát tüntették ki.
Nemes Jeles László Napszállta című alkotásáért a legjobb látványterv díját kapta Rajk László, míg Melis László érdemelte ki a legjobb filmzenének járó elismerést a Napszállta, A rossz árnyék, És a halottak újra énekelnek című filmekért.
Az elmúlt év legjobb tévésorozata az Aranyélet című alkotás lett, míg különdíjban részesült Milorad Krstic Ruben Brandt, a gyűjtő című animációs filmje. A Magyar Filmkritikusok Díját immár 57. alkalommal adták át az előző év legjobbnak ítélt teljesítményeiért.