eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin

Igazi kulturális csemege: egy előadáson szerepel Haydn, Esterházy és Nádler

Nádler István festményeivel és Esterházy Péter szövegével mutatják be Joseph Haydn A Megváltó utolsó hét szava a keresztfán című művét április 9-én a Kiscelli Múzeum Templomterében.

Haydn művét a Budapest Sound Collective Dubóczky Gergely vezényletével adja elő, Esterházy Péter szövegét Mácsai Pál és Kerekes Éva színművészek mondják el. A mű inspirációjára született festményeket a koncerten, valamint április 11. és április 23. között a Kiscelli Múzeumban tekinthetik meg az érdeklődők - közölték a szervezők.

Az 1785-ben komponált Haydn-mű eredetileg a húsvéti liturgia részeként, a cádizi püspök prédikációjával hangzott el.

A szentbeszédek helyére Esterházy Péter 2014-ben, Dubóczky Gergely karmester felkérésére profán imát írt Hét utolsó szó címmel. Az erőteljes prózai alkotást - Mácsai Pál és Kerekes Éva előadásában - egy férfi és egy női hang illesztette bele Haydn muzsikájába a három évvel ezelőtti ősbemutatón. Az így létrejött előadás inspirációjára született Nádler István hét festményből álló sorozata. A zene, szöveg és kép egységét megteremtő előadás virágvasárnap várja a közönséget.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×