Infostart.hu
eur:
378.08
usd:
317.91
bux:
130328.22
2026. február 10. kedd Elvira

Már aligha talál Bob Dylan könyveket

Bob Dylan két könyve lett a két leggyorsabban fogyó kötet az Amazon.com internetes áruházban azután, hogy a Svéd Akadémia bejelentette, idén az amerikai költőnek, dalszerzőnek, énekesnek ítélte oda az irodalmi Nobel-díjat.

Dylan Krónikák - Első kötet című memoárja az 15690. helyről a 260. helyre, a dalszövegeit tartalmazó The Lyrics: 1961-2012 című gyűjtemény pedig - amelyet egyelőre csak elő lehet rendelni, mert november 8-án jelenik meg - a 7354. helyről a 152. helyre került az Amazon.com sikerkönyvlistáján .

Nem meglepő módon a zenész albumainak eladása is megugrott: a Bob Dylan's Greatest Hits és a Blonde on Blonde című korongok  a legkelendőbb 25 CD és vinyllemez közé kerültek az internetes áruházban.

A Svéd Akadémia csütörtökön jelentette be Stockholmban, hogy idén Bob Dylannek ítélte oda az irodalmi Nobel-díjat. A testület indoklása szerint a világhírű énekes - aki az első zenész az irodalmi Nobel-díj kitüntetettjeinek sorában - új költői kifejezésekkel gazdagította az amerikai dalkincset.

A díjazott 8 millió svéd koronát (257 millió forintos összeggel) kap, a díjátadó ünnepséget hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján rendezik.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×