Infostart.hu
eur:
379.92
usd:
317.11
bux:
127493.86
2026. január 27. kedd Angelika

Megkerült a Gyöngyösi Phőnix

Csaknem 90 év után előkerültek a Gyöngyösi Phőnix című kötet eredeti kéziratai, amelynek bevételeit annak idején az 1917-es tűzvész utáni újjáépítésére kívánták fordítani

A Gyöngyösi Phőnix kötet száz dokumentuma között olyan személyiségek saját kezű írása, verse, novellája, jókívánságokat tartalmazó levelei szerepelnek, mint IV. Károly király, Zita királyné, József főherceg, Gárdonyi Géza, Szép Ernő és Blaha Lujza.

A kéziratgyűjteményt egy antikvárium aukciós katalógusában fedezte fel a város önkormányzata. A 200 ezer forintos kikiáltási árú gyűjteményt végül 240 ezer forintért szerezte meg a település. A kötet jövőre a Mátra Múzeumban állítják ki.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: húsz év után áttörést ért el az Európai Unió a világ egyik legnagyobb hatalmával

Szakértő: húsz év után áttörést ért el az Európai Unió a világ egyik legnagyobb hatalmával

Az Európai Unió és India lezárta a tárgyalásokat egy történelmi jelentőségű szabadkereskedelmi megállapodásról, amely a felek által valaha kötött legnagyobb ilyen egyezmény – jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Újdelhiben, az EU–India-csúcstalálkozón. A megállapodás a világ második és negyedik legnagyobb gazdaságát kapcsolja össze, összesen kétmilliárd embert érint. Az egyezmény jelentőségéről Trembeczki Zsoltot, a Magyar Külügyi Intézet kutatóját kérdeztük.

Resperger István: már minden második embert drón öl meg az ukrán fronton

Az ukrán–orosz háború aktuális állásáról, a két fél stratégiai céljairól, egy esetleges tűzszünet utáni helyzetről beszélt Resperger István ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Kitért Grönland helyzetére, valamint a Venezuelában történtekre is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.28. szerda, 18:00
Varga Zsolt
a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya
Orosz elitegységek fordultak vissza, Moszkva lépése meglepte a Nyugatot – Ukrajnai háborús híreink kedden

Orosz elitegységek fordultak vissza, Moszkva lépése meglepte a Nyugatot – Ukrajnai háborús híreink kedden

Az orosz erők elhagyták állásaikat a Herszon megyében fekvő Olekszijivszkij-szigeten az ukrán csapatok tartós nyomása és a meggyengült orosz harci morál miatt - számolt be az Ukrinform. Az orosz külföldi hírszerző szolgálat vezetője, Szergej Nariskin arról számolt be, hogy a nyugati világ vezetőit erősen megérintette Oroszország január 8-i, Ukrajna nyugati része ellen bevetett Oresnyik rakéta csapás – írja a Military Watch Magazine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×