Infostart.hu
eur:
359.29
usd:
314.56
bux:
142303.41
2026. július 15. szerda Henrik, Roland
A lengyel ellenzéki Jog és Igazságosság (PiS) párt támogatásával induló elnökjelölt, Karol Nawrocki történész, a lengyel Nemzeti Emlékezet Intézete elnöke beszél támogatóihoz az elnökválasztás második fordulóját követő eredményvárón Varsóban 2025. június elsején.
Nyitókép: MTI/EPA/PAP/Marcin Obara

Orbán Viktor: micsoda izgalmak

Több állam- és kormányfő gratulált már Karol Nawrocki megválasztott lengyel elnök győzelmének, köztük Orbán Viktor magyar miniszterelnök is. A magyar kormányfő kifejezte abbéli reményét is, hogy Nawrockival együtt dolgozhatnak majd a V4 erősítésén.

Közösségi oldalán reagált Orbán Viktor magyar miniszterelnök a lengyel elnökválasztásra, ami végül a PiS által is támogatott konzervatív Karol Nawrocki győzelmével zárult.

A magyar kormányfő X-en közzétett bejegyzésében kifejezte abbéli reményét, hogy Lengyelország leendő elnökével közösen dolgozhatnak majd a visegrádi négyek megerősítésén.

„Micsoda izgalmak! Gratulálok Nawrocki elnöknek a fantasztikus győzelméhez a lengyel elnökválasztáson. Várjuk, hogy együtt dolgozhassunk a visegrádi együttműködés erősítésén” – idézi az Index a miniszterelnök szavait, aki lengyelül zárva kívánt sok sikert Nawrockinak

A magyar miniszterelnökön kívül mások is gratuláltak már Karol Nawrockinak, például az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen, vagy Petr Pavel cseh elnök.

A német politikus a magyar kormányfőhöz hasonlón a korábban Twitterként ismert X-en tette közzé gratulációját. Ursula Von der Leyen közleményében gratulált Nawrockinak, majd pedig kijelentette, biztos abban, hogy az EU folytatni fogja a nagyon jó együttműködését Lengyelországgal. „Mindannyian erősebbek vagyunk együtt a béke, a demokrácia és az értékek közösségében. Törekedjünk hát közös otthonunk biztonságának és jólétének biztosítására” – írta az Európai Bizottság elnöke.

Petr Pavel is a jövőbeni jó kapcsolatokban és kiváló együttműködésben reménykedik, ami mindkét ország számára előnyös lesz. Ezen üzenetét a gratulációjában azzal egészítette ki, hogy bízik benne, hogy Lengyelország Nawrocki vezetésével is folytatja demokratikus és nyugati orientációját.

Címlapról ajánljuk
Lemaradtunk, csak a legkorszerűbb terápiák egyharmada érhető el Magyarországon

Lemaradtunk, csak a legkorszerűbb terápiák egyharmada érhető el Magyarországon

Számos rákbetegség „megszelídíthető” egyszerű krónikus betegséggé, de Magyarországon sokszor nem elérhetők ezek a terápiák. Nyugat-Európában majdnem 500 euró jut egy főre a gyógyszerkasszából egy évben, Magyarországon nagyjából 100 euró. De nem minden pénzkérdés, sőt – derült ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete által rendezett konferencián.

Rendkívüli országgyűlési ülést hív össze a kormány

Kétnapos rendkívüli parlamenti ülés összehívását kezdeményezte a jövő hétre a kormány nevében Miniszterelnökséget vezető miniszter, az erről szóló dokumentum szerdán került fel az Országgyűlés honlapjára.
inforadio
ARÉNA
2026.07.15. szerda, 18:00
Németh Zsolt
az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes alelnöke
Tisza-kormány: folytatódnak a személycserék, sorjáznak a szakpolitikai döntések

Tisza-kormány: folytatódnak a személycserék, sorjáznak a szakpolitikai döntések

Kedden Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásában bírálta az ellenzéket, amiért az alkotmánymódosítás elleni tiltakozás után a Fidesz és a Mi Hazánk távol maradt a szavazástól, és hangsúlyozta, hogy az ország nem lehet egyetlen párt tulajdona. Az Országgyűlésben lezárták a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatal létrehozásáról szóló törvényjavaslat általános vitáját, miközben felgyorsultak a személycserék az állami intézményeknél: teljesen megújul a MÁV igazgatósága, változások történtek a Szerencsejáték Zrt.-nél, és távozott a Creative Hungary vezetője is. Politikai vitát ígér a kormány az augusztus 20-i ünnepségek finanszírozása, miután a korábbi, 17,5 milliárd forintos szerződést felmondták, a kormány pedig a töredékéből tervezi megrendezni az eseményt. A kabinet több szakpolitikai irányt is kijelölt: év végére készülhet el az új energiastratégia, a honvédelmi miniszter az orosz befolyástól való távolodást hangsúlyozta, zajlik az uniós források gyors felhasználása. A legfontosabb döntésekről és fejleményekről szerdán is folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×