Infostart.hu
eur:
384.99
usd:
328.03
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter
Army soldiers advancing in combat.
Nyitókép: Michael Sugrue/Getty Images

Egy 19 éves katona fecsegte ki az amerikai hadsereg titkait

A legsúlyosabb felelősségre vonást ígérte Kash Patel, az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója annak a katonának az ügyében, akit az Iszlám Állam nemzetközi terrorhálózat nevében tervezett terrortámadás gyanújával tartóztattak le.

Kash Patel arra reagált, hogy a szövetségi hatóságok kedden őrizetbe vették a Michigani Nemzeti Gárda egy 19 éves tagját, Ammar Abdulmajid-Mohamed Saidot, aki a feltételezés szerint az Iszlám Állam nevében készített elő fegyveres támadást az amerikai hadsereg harckocsizó irányítási központjánál Warren városban.

A Szövetségi Nyomozó Iroda igazgatója a Fox News hírtelevízió digitális kiadásának csütörtökön adott interjúban úgy fogalmazott, hogy "bárkit, aki a katonaságunkat veszi célba, vagy összejátszik külföldi terrorszervezetekkel, megtaláljuk, megállítjuk, és a törvény teljes súlyát alkalmazva felelősségre vonjuk".

Az amerikai állampolgárságú Ammar Abdulmajid-Mohamed Said tervét az FBI fedett ügynökeinek segítségével leplezték le. A nyomozásban részt vevő illetékesek beszámolója szerint a 19 éves gyanúsított többi között tanácsokkal látta el a fedett ügynököket arról, hogy a támadáshoz hány fegyvertárat használjanak, valamint drónnal felmérte a kiszemelt helyszínt.

Címlapról ajánljuk
Nagy hajrába kezdett a forint, többhetes csúcsokat ostromol

Nagy hajrába kezdett a forint, többhetes csúcsokat ostromol

Az elmúlt két napban enyhén erősödni tudott a forint az euróval szemben, így a jegyzés a mai nap a 386-os szintről kezdődött. A dollár árfolyamában is hasonló trend látszott, tegnap este azonban elfogyott a forint lendülete és egészen 329-ig emelkedett a kurzus. Az ünnepek miatt vélhetően ma is alacsony lesz a piacon a likviditás, így minden apró hírnek, eseménynek nagy jelentősége lehet az árfolyam alakulása szempontjából. Devizapiacokat mozgató adatok ma főleg Kínából és az Egyesült Államokból érkeznek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×