Infostart.hu
eur:
379.31
usd:
319.34
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Izraeli katonák a Golán-fennsíkról nézik Szíriát.
Nyitókép: X / OSINTdefender

Izrael még az Aszad-rezsim bukása előtt fontos katonai akciót hajtott végre

Amikor Jeruzsálemben nyilvánvalóvá vált, hogy a radikális iszlamista Hajat Tahrír al-Sham fogja átvenni a hatalmat Szíriában, lényegében porrá bombázták a szír kormányerők fegyverraktárait, megsemmisítették a légierő és a haditengerészet maradékát és megszállták a Golán-fennsík szíriai oldalát.

Látványos videót tett közzé az IDF tegnap: a videón az látható, amint az izraeli elit alakulatok megtámadnak egy föld alatti rakétagyártó üzemet Szíriában - írja a Portfolio.

A legnagyobb érdekesség azonban nem magán a felvételen látható. Jeruzsálem közleménye szerint az Irán által létrehozott komplexumot még 2024 szeptember 8-án, tehát nagyjából négy hónappal az Aszad-rezsim bukása előtt támadták meg.

Izrael a 2023 októberi terrortámadás óta többször is hajtott végre légicsapásokat Szíria területén, arról azonban mindezidáig nem érkeztek hírek, hogy a különleges alakulatok ilyen mélységben indítottak volna akciót az országban.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×