Infostart.hu
eur:
360.39
usd:
316.4
bux:
144278.74
2026. július 28. kedd Szabolcs
Az orosz-ukrán háború elől Ukrajnából menekülő embereknek segít egy önkéntes a záhonyi vasútállomáson 2022. március 7-én.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Még mindig a román határon jönnek át többen a háború elől

Az összesített napi menekültadat mintegy 9000 vasárnapot tekintve.

Az ukrán-magyar határszakaszon 4430-an léptek be Magyarországra vasárnap, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 4506-an nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) hétfőn az MTI-t.

A beléptetettek közül a rendőrség 23 embernek állított ki ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást, amely 30 napig érvényes. Nekik ez idő alatt kell felkeresniük az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság tartózkodási helyük szerint illetékes hivatalát a végleges okmányok beszerzéséért - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Jelentősen fellendítené a diplomáciai és gazdasági kapcsolatokat Kínával a cseh kormány, a miniszterelnök pekingi látogatásától konkrét üzleti megállapodásokat vár. A közeledést ugyanakkor éles ellenzéki bírálatok és diplomáciai feszültségek kísérik.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×