Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Unsplash.com

A belépő még csak a kezdet volt Velencében – itt az újabb korlátozás

Huszonöt főben korlátozzák a turistacsoportok maximális létszámát, és megtiltják az idegenvezetőknek a hangosbeszélők használatát Velencében.

A korlátozó intézkedésektől azt várják, hogy azok segítenek jobban eloszlatni a nagy turistatömegeket, megkönnyítik a helyi lakosok mindennapjait, és biztonságosabbá teszik a gyalogos közlekedést. Az új szabályok a városközpontra és a Velence környékén lévő kis szigetekre is vonatkoznak.

Az intézkedéseket megszegők 25-500 euró (10-500 ezer forint) bírságra számíthatnak.

Bár a turizmus jelentős bevételt jelent Velencének, nagyon sok kárt is okoz. Az észak-olaszországi várost elárasztó látogatók okozta zsúfoltság különösen az óvárosban, a legkedveltebb úti célnak számító városrészben érezhető.

Áprilisban kísérleti jelleggel bevezettek egy 5 eurós (2000 forint) napidíjat azoknak, akik hétvégén és ünnepnapokon látogattak a városba. A kísérleti időszak július közepén lezárult, addigra több mint 485 ezren fizettek a belépésért 2,25 millió euró értékben.

A kísérleti fizetős belépési rendszer folytatódik, és még néhány évig eltarthat – közölték júliusban az eredményeket ismertető sajtótájékoztatón. Akkor azt is bejelentették, hogy a napidíjat egyelőre nem emelik fel, de öt euró helyett tíz eurót fizettetnének azokkal, akik az utolsó pillanatban regisztrálnak.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×