Infostart.hu
eur:
361.36
usd:
311.72
bux:
131535.27
2026. május 20. szerda Bernát, Felícia
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) és Donald Trump találkozója a korábbi amerikai elnök, republikánus elnökjelölt floridai rezidenciáján, Mar-a-Lagóban 2024. július 11-én.
Nyitókép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor levelet írt Donald Trumpról

Német lapértesülés szerint a miniszterelnök arról tájékoztatta az Európai Tanács elnökét, hogy Donald Trump megválasztása után azonnal kész lesz a békeközvetítésre, és erre részletes és megalapozott tervei vannak

Orbán Viktor miniszterelnök levelet írt az ukrán, orosz, kínai és török vezetővel való találkozásáról, valamint a Donald Trump volt amerikai elnökkel folytatott megbeszéléséről az Európai Tanács elnökének, Charles Michelnek – írja a Bild alapján az Index.

A német lap szerint a magyar miniszterelnök levelében tárgyalásokat szorgalmaz Kínával egy „békekonferenciáról”, a diplomáciai kapcsolatok újrafelvételét Oroszországgal, és „politikai offenzívát” a globális dél ellen, amelynek „megbecsülését az ukrajnai háborúval kapcsolatos álláspontunk miatt elvesztettük”.

A magyar kormányfő a Donald Trumppal folytatott megbeszéléséről is kifejtette a véleményét, valamint bírálta Joe Biden amerikai elnököt. „A hivatalban lévő elnök hatalmas erőfeszítéseket tesz, hogy versenyben maradjon. Nyilvánvaló, hogy nincs abban a helyzetben, hogy megváltoztassa az USA jelenlegi háborúpárti politikáját, ezért nem várható el tőle, hogy új politikát indítson” – írta állítólag a magyar miniszterelnök.

Ezzel szemben a republikánus Donald Trumppal kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy "választási győzelme után nem fog várni a beiktatásáig, hanem azonnal kész lesz a békeközvetítésre. Erre részletes és megalapozott tervei vannak."

Orbán Viktor arra is figyelmeztet, hogy Trump választási győzelme esetén „az Egyesült Államok és az Európai Unió (EU) közötti pénzügyi teher jelentősen megváltozik az EU hátrányára, amikor Ukrajna pénzügyi támogatásáról van szó”.

„Általánosságban megfigyelhető, hogy a katonai konfliktus intenzitása a közeljövőben radikálisan fokozódni fog” – tette hozzá Orbán Viktor a német lap szerint.

Címlapról ajánljuk

Répássy Róbert: Novák Katalinnak lenne elszámolnivalója a kegyelmi ügyben

„Sürgetés a pápalátogatásra hivatkozva” – egy interjúban beszélt a kegyelmi ügy körülményeiről Répássy Róbert, Varga Judit volt államtitkára az igazságügyi tárcánál. Elmondta: a tárca nem támogatta a pedofilbotrányban érintett K. Endre kegyelmét, amit az államfő változtatott meg, majd sürgetve aláíratták Varga Judit miniszterrel, aki az ellenjegyzéskor nem biztos, hogy tisztában volt a részletekkel.
inforadio
ARÉNA
2026.05.20. szerda, 18:00
Horn Gábor
a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke
Tisza-kormány: élőben Magyar Péter és Donald Tusk, elindultak a magyar-ukrán tárgyalások

Tisza-kormány: élőben Magyar Péter és Donald Tusk, elindultak a magyar-ukrán tárgyalások

Kedden egyszerre folytatódott az új kormány apparátusának építése, a korábbi ügyek feltárása és a külpolitikai nyitás. Magyar Péter miniszterelnök nyilvánosságra hozta a kegyelmi ügy kormányzati dokumentumainak egy részét, Sulyok Tamás hivatala pedig jelezte: együttműködik az iratok átadásában. Közben több felmentés és kinevezés történt, újabb fejlemények érkeztek az azbesztügyben, a MÁV vezetésében, a BYD szegedi beruházása körül, valamint az Európai Bizottsággal zajló tárgyalásokról is. Magyar Péter első hivatalos külföldi útján Lengyelországba érkezett, ahol szerdán Donald Tusk lengyel miniszterelnökkel és több lengyel közjogi méltósággal tárgyal. A kormányváltás fejleményeit szerdán percről percre követjük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×