Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Nyitókép: Pexels.com

A bécsi zsinagóga elleni támadára készült egy osztrák tinédzser

Őrizetbe vettek egy 16 éves tinédzsert Ausztriában, mert egy bécsi zsinagóga megtámadását tervezte - közölte hétfőn Gerhard Karner osztrák belügyminiszter és Omar Haijawi-Pirchner, az állambiztonsági szolgálat vezetője.

Elmondásuk szerint a csütörtökön elfogott fiú az interneten folytatott beszélgetések során közölte, hogy fegyvert akar beszerezni egy meg nem nevezett bécsi zsinagóga megtámadásához. A támadáshoz szükséges anyagi forrásokat már megszerezte.

A hatóságok nem nevezték meg a gyanúsítottat, de annyit elmondtak hogy a felső-ausztriai Steyr közelében lakik, osztrák állampolgár, de „török bevándorlási hátterű”. Otthonában házkutatást tartottak, és több elektronikus adathordozót is lefoglaltak, továbbá olyan képeket és videofelvételeket találtak, amelyeken pokolgépek, fegyverek és lőszerek készítésére vonatkozó leírások szerepelnek.

A Gázai övezetben zajló fegyveres konfliktus miatt az osztrák hatóságok már korábban megerősítették a zsinagógák és más intézmények védelmét.

Címlapról ajánljuk
Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Drónokat észleltek csütörtök este a normandiai Brest kikötőjében található Ile Longue nevű katonai bázis felett, amely a francia nukleáris ballisztikus rakétákat hordozó tengeralattjáróknak ad otthont, a francia tengerészgyalogosok tüzet nyitottak a drónokra. Vlagyimir Putyin orosz elnök indiai látogatásán egy 70 pontos javaslatot fogadtak el Narendra Modi miniszterelnökkel. Az Egyesült Államok újra érvényesíteni kívánja dominanciáját a nyugati féltekén, erősíti katonai jelenlétét az indo–csendes-óceáni térségben, és felülvizsgálhatja Európához fűződő viszonyát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×