Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám
Nyitókép: Hessenschau/YouTube

Közel egy tucatnyi Tesla lángolt egy parkolóban – videó

Tíz Tesla Model Y égett totálkárosra és öt további rongálódott meg egy tűzben Németországban a múlt hét elején. A frankfurti parkolóban történt eset mögött gyújtogatás állhat, névtelen levélben fejezték ki a valószínűsíthető elkövetők az amerikai autógyártó iránti ellenszenvüket.

Szeptember 5-én – hajnali 3 után – futott be a hívás a frankfurti tűzoltóságra, akik fél órára még egy közeli vasútvonalat is lezártak. A tűzet 4:30-ra már el is oltották, de az akkumulátorok esetleges újragyulladása miatt további megfigyelés alatt tartották a helyszínt – számolt be a Villanyautosok.hu.

Később „Teslas flambé” címmel megjelent egy névtelen levél az interneten, amiben egy csoport felelősséget vállalt a tűzesetért, indokként pedig azt jelölték meg, hogy a Tesla a csoport egyik „legkiemelkedőbb ellensége”.

A feltételezett elkövetők levelükben azt írták, hogy miközben a müncheni IAA Mobility Autószalonon a vállalatok a fényes autóikat mutogatták és légkondicionált konferencián gratulálhattak egymásnak a gazdasági sikereikhez, mások Portugáliában és Mauiban tűzesetek, Szlovéniában és Ausztriában pedig árvizek miatt veszítették el egzisztenciájukat.

A csoport egy másik levelet is közzétett ugyanazon a platformon, amiben Berlinben 51 Porsche gumiabroncsának kiszúrását vállalták magukra. A rendőrség becslése szerint

a tűz félmillió eurós kárt okozott.
Címlapról ajánljuk
Tömegszerencsétlenség az M3-ason, sokan meghaltak a buszbalesetben
cikkünk frissül

Tömegszerencsétlenség az M3-ason, sokan meghaltak a buszbalesetben

Több ember is életét vesztette az M3-as autópályán szombatról vasárnapra virradó éjszaka történt buszbalesetben – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×