Infostart.hu
eur:
385.82
usd:
331.97
bux:
121763.57
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Nyitókép: Pixabay

Nem mindennapi magyar adományt kap Ukrajna

A 12 szóló és két csuklós járművet Kárpátalján főként iskolabuszként használják majd tovább.

Veszprém közgyűlésének döntése értelmében a V-Busz Veszprémi Közlekedési Kft. egykori, tavaly januárban feleslegessé vált flottájából összesen 14 autóbuszt – 12 szóló és 2 csuklós kocsit – segélyadományként Ukrajnának ajándékoz a város

A járművek szombaton érkeztek meg Ukrajnába és hivatalosan vasárnap adták át ünnepélyes keretek között Kárpátalja legnagyobb településén, Ungváron, a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium képviselőjének jelenlétében - írja a veol.hu és a magyarbusz.info.

A Mercedes-Benz Citaro buszok a típus első generációját képviselik. Az alacsonypadlós, légkondicionált járművek 2003 és 2006 közötti évjáratúak, veszprémi pályafutásuk előtt pedig egy hamburgi eredetű példányt leszámítva Svájcban (Lugano, Luzern, Zürich) szolgáltak.

A buszok a tervek szerint kárpátaljai városokba és térségekbe kerülnek,

ahol főként iskolabuszként és más, önkormányzati feladatokat ellátó járművekként számítanak rájuk. A magyarlakta régiók eredeti autóbuszait ugyanis az ukrán kormányzat elvitte az ország keleti felébe, hogy a katonai logisztikát támogatva segítsék velük a háborús műveleteket.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolajfinomító. A hír azért is érdekes, mert a hírek szerint ebben nagy érdekeltsége lehet a magyar olajtársaságnak is, sőt, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter nyilatkozatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a Mol többségi tulajdonrészt vásárol a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban (NIS). Ennek részleteiről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia és klímapolitikai üzletágának vezetőjét kérdeztük.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×