A magánhadsereg vezetője, Jevgenyij Prigozsin azt közölte, hogy "többlépcsős védelmi vonal" kialakításába kezdtek. Részleteket azonban nem árult el, így egyelőre nem tudni, hogy milyen hosszú lesz, és hol helyezkedik majd el pontosan a "Wagner-vonal", valamint azt sem, hogy meddig tartanak a munkálatok.
Mindazonáltal Prigozsin kiemelte: a vonal "egyébként nem létfontosságú", szerinte ugyanis a Wagner-csoport alakulatai a frontvonalon "önmagukban is áthatolhatatlan falat képeznek".
Prigozsin szeptember végén ismerte el hivatalosan is, hogy ő alapította 2014-ben az orosz biztonsági magáncéget.
Vlagyimir Putyin orosz elnök október 5-én írta alá négy ukrajnai régió - köztük a szakadár "Luhanszki Népköztársaság" - Oroszországhoz csatolásáról szóló törvényeket, miután az érintett térségekben "népszavazásokat" tartottak. A voksolást valamint a területek annektálását a külföldi államok közül csak Észak-Korea tekinti legálisnak. Az orosz hadsereg a területek egyike felett sem gyakorol teljes ellenőrzést.
A Wagner csoport zsoldosait újabban már orosz börtönökből verbuválják. A magánhadsereg martalócai Afrikában és Szíriában váltak hírhedtté a civilekkel szembeni kegyetlenkedéseik és fosztogatásaik miatt. Az orosz hadsereg hivatásos tagjai sem becsülik sokra őket, inkább csak ágyútöltelékként tekintenek rájuk.
(Címképünkön a Wagner-csoport zsoldosai kísérik az Közép-afrikai Köztársaság elnökét az ország fővárosában Banguiban rendezett ünnepségen.)