eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Lángoló épület egy orosz légitámadást követően a kelet-ukrajnai Harkivban 2022. március 25-én. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában.
Nyitókép: Felipe Dana

Szemléletes videóban elemezték az orosz kazettás bombák pusztítását

A tényfeltáró Airwars portál egy harkivi kórház és véradó központ elleni csapást is vizsgált.

Oroszország olyan kazettás bombákat vetett be Ukrajnában, amelyek akár 350 méteres körzetben szórják meg kisebb bombákkal a megcélzott területet, derül ki az Airwars nevű, robbanófegyvereket figyelő szervezet jelentéséből – írja a Telex.

Az Airwars egy harkivi kórház és véradó központ elleni csapást is elemzett. A februári támadás során összesen 26 becsapódási pontot azonosítottak, amik 350 méteres, azaz körülbelül három futballpályányi területen szóródtak szét.

Több szakértő úgy véli, a Harkivban keletkezett károk széles eloszlása arra utalhat, hogy Oroszország a szokásosnál nagyobb magasságban robbantja fel a kazettás bombákat, ami azt jelenti, hogy még kevésbé lehet pontosan célozni ezekkel a fegyverekkel – olvasható.

A magyar híroldal emlékeztet, hogy a kazettás bombák használatát tiltó ENSZ-egyezményt több mint száz ország írta alá korábban, de ezek között Oroszország, Ukrajna és az Egyesült Államok sem szerepel.

(Képünk illusztráció. Lángoló épület egy orosz légitámadást követően a kelet-ukrajnai Harkivban 2022. március 25-én.)

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×