Infostart.hu
eur:
354.23
usd:
311.22
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Facebook/Orbán Viktor

Orbán Viktor a NATO-csúcs után: nehéz szülés volt, de sikeres

Hosszú tárgyalások fejeződtek be most - mondta a miniszterelnök Brüsszelből, a NATO-csúcstalálkozó után jelentkezve. A tagországok elvetették a légtérzár ötletét.

"Nehéz szülés volt, de sikeres. A magyar álláspontot és a magyar nemzeti érdekeket sikerült érvényesítenünk. Magyarország nem küld katonákat Ukrajnába, és elfogadták, hogy fegyvereket sem küldünk, sőt Magyarország területén sem haladhatnak át fegyverek Ukrajna területére" - jelentette ki Orbán Viktor a Facebookra feltöltött videójában.

Azért lehetett ezt elérni, mondta, mert "a NATO közös álláspontja az lett, hogy a legfontosabb közös NATO-cél az, hogy a háború semmiképp se lépje túl Ukrajna határait. Ezért

elvetettük a légtérzár gondolatát is,

mert egy Ukrajna fölötti légtérzár azonos lett volna a légi háborúval. De ez nem fog megtörténni, és ez jó hír Magyarország számára" - hangsúlyozta a kormányfő.

Döntöttek a tagállamok az Ukrajnával szomszédos kelet-európai országok megerősítéséről is, ahova védelmi céllal települnek NATO-erők. Többek között török, amerikai, horvát, olasz csapatok jönnek, a katonáik a Magyar Honvédség katonáival fogják garantálni a magyar emberek békéjét és biztonságát - zárta szavait Orbán Viktor.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Megindult a dollár, reagál a forintárfolyam is

Megindult a dollár, reagál a forintárfolyam is

Kéthetes mélypontja közelében indítja a csütörtököt a forint árfolyama az euróval és a dollárral szemben is. Hazai fronton a mai nap legfontosabb eseménye az MNB Inflációs jelentésének megjelenése lesz, emellett a nemzetközi geopolitikai hírek és az amerikai inflációs adatok mozgathatják a devizaárfolyamokat. Eközben az amerikai dollár erőteljes emelkedésbe lendült: az amerikai fizetőeszköz átszakította a korábbi technikai ellenállási szinteket az euróval szemben, így csütörtökön már közel egy éve nem látott havi nyereség felé tart. A befektetők arra számítanak, hogy a robusztus amerikai gazdaság miatt tartósan magasak maradnak a rövid távú kamatlábak, miközben a piac a kulcsfontosságú inflációs adatokra vár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×