Infostart.hu
eur:
385.03
usd:
328.57
bux:
0
2026. január 21. szerda Ágnes
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un elsőszámú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt első titkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke egy észak-koreai rakétatüzérségi egység lőgyakorlatát felügyeli egy meg nem nevezett támaszponton 2019. május 9-én. Az állami média szerint különféle nagy hatótávolságú csapásmérő eszközöket vetettek be a gyakorlaton.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE

Kim Dzsong Un húga is beszólt Washingtonnak

Egyben leárulózta Dél-Koreát.

Dél-Korea és az Egyesült Államok óriási biztonsági válságot kockáztat a térségbeli feszültség súlyosbításával - idézte szerdán a KCNA észak-koreai hírügynökség az országot irányító Koreai Munkapárt központi bizottságának alelnökét a közelgő dél-koreai-amerikai közös hadgyakorlattal kapcsolatban.

"A hadgyakorlattal Szöul a Washington ajánlotta szövetséget választotta a két Korea közti béke helyett (...). Meg fogjuk velük értetni, milyen veszélyes döntést hoztak, és azt, hogy egy rossz választás miatt milyen közel kerültek egy óriási biztonsági válsághoz" - szögezte le Kim Jong Csol.

A politikus - aki korábban részt vett Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Donald Trump volt amerikai elnök találkozójának előkészítésében - úgy vélte továbbá, hogy Szöul és Washington nem viszonozzák Phenjan jóindulatát.

A hadgyakorlatot a tervek szerint a jövő héten kezdik meg, de kedden már elkezdődött az előkészítése. Washington és Szöul tagadta, hogy a műveletet támadás előkészítésére használná. Az utóbbi években az Egyesült Államok és Dél-Korea diplomáciai okokra hivatkozva csökkentette egyes hadgyakorlataik volumenét.

Kedden Kim Dzsong Un húga, a Koreai Munkapárt propaganda- és agitációs osztályát vezető Kim Jo Dzsong szintén bírálta a műveletet, amelyet egyúttal "árulásnak" minősített Szöul részéről.

A két Korea vezetője a tavasz folyamán több levelet is váltott egymással, és abban állapodtak meg, hogy újjáépítik a két fél között a bizalmat, és javítják a két ország kapcsolatát.

Címlapról ajánljuk
Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump  – Németország kivár

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.
Csúnyán elbántak az amerikai piacokkal - Mi jöhet ma?

Csúnyán elbántak az amerikai piacokkal - Mi jöhet ma?

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában viszont már úgy tűnik, hogy enyhe pozitív korrekció jöhet a hét eleji lejtmenet után. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×