eur:
411.2
usd:
392.58
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Mumbai, 2021. április 29. Az új koronavírus elleni oltásra várnak az indiai Mumbaiban 2021. április 29-én. Indiában napról napra több koronavírussal fertőződött beteget vesznek jegyzékbe, a napi új betegek száma itt a legmagasabb a világon. Radzsanis Kakade
Nyitókép: MTI/AP/Radzsanis Kakade

Az indiaiak mintegy kétharmadánál észleltek antitesteket

Az indiai lakosság mintegy kétharmadát fertőzhette meg eddig a koronavírus a kormány által megrendelt friss tanulmány szerint.

Az Orvosi Kutatások Indiai Tanácsa (ICMR) által 29 ezer ember körében júniusban és júliusban elvégzett szerológiai kutatás szerint a vizsgált személyek 67,6 százalékánál találtak antitesteket.

A kutatás eredménye a járvány áprilisi fellobbanását mutatja, amikor Indiában mintegy 400 ezer fertőzöttet és 4000 halálesetet regisztráltak naponta.

Egy hasonló vizsgálat decemberben és januárban a vizsgált személyek kevesebb mint 25 százalékánál talált antitesteket.

Balram Bhargava, az ICMR főigazgatója úgy vélte, a kutatás arról tanúskodik, hogy van egy halvány reménysugár. "Óvakodni kell azonban minden önelégültségtől, továbbra is megfelelő magatartást kell tanúsítani a Covid-19-cel szemben" - jelentette ki a szakértő kedden Újdelhiben.

Annak a többszáz millió indiainak, akiknek a szervezetében nem képződtek antitestek, nagyobb valószínűséggel alakulnak ki a betegség súlyos formái.

Eddig mindössze a felnőtt lakosság 13 százaléka kapta meg mindkét adag védőoltást, így félő, hogy újabb fertőzéshullám várható, amint az országban enyhítik a járvány miatti korlátozásokat.

Indiában eddig 418 480 ember halt bele a SARS-CoV-2 nevű vírus okozta Covid-19-betegségbe a hivatalos adatok szerint. Ezzel az Egyesült Államok (609 ezer haláleset) és Brazília (544 ezer) mögött India áll a halálozási lista harmadik helyén.

Egy kedden közzétett amerikai tanulmány szerint Indiában a hivatalos adatoknak valójában a tízszerese lehet a Covid-19-betegség következtében elhunytak száma, így a világjárvány India legsúlyosabb humanitárius katasztrófája a függetlenné válás óta.

A Globális Fejlődés Központja (GDC) ezen tanulmánya szerint a pandémia tavalyi kezdete és az idei év júniusa között 3,4 és 7 millió között mozgott a járvány halálos áldozatainak a száma. A kutatók becslésüket a járvány előtti, illetve az az alatti halálozási számok közötti különbségre alapozzák.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×