Infostart.hu
eur:
380.3
usd:
321.64
bux:
0
2026. február 23. hétfő Alfréd
Pesty László, a Székely Nemzeti Tanács petíciójának kampányfőnöke beszélget a nemzeti régiók védelmében indított európai polgári kezdeményezés támogatásáról szóló sajtótájékoztató előtt Ópusztaszeren 2020. augusztus 18-án. A magyar megmaradást szolgálná a nemzeti régiók létrejötte az Európai Unióban, ezért létérdek támogatni az erre irányuló aláírásgyűjtést - hangzott el a sajtótájékoztatón.
Nyitókép: MTI/Rosta Tibor

Nagyon közel a székely aláírásgyűjtés végső sikere - de a határidő is

Spanyolország lehet az utolsó, ahonnan bejön a kellő számú szignó, 95 százaléknál áll.

Érvényes és eredményes lehet az őshonos nemzeti kisebbségek védelméért indított EU-s aláírásgyűjtés a február 7-ei határidőig, ha addig mind a hét országban meglesz az elégséges számú aláírás, ehhez pedig a Magyar Nemzet cikke szerint nagyon közel járunk.

A kellő mennyiségű szignó most a szervezők szerint három újabb országban is nagyon rövid időn belül összegyűlik,

hat országban vannak készen eddig, egy kell még.

A három, "még versenyben lévő ország" Lettország (a kellő 6000-ből 2700 gyűlt össze eddig), Spanyolország (95 százalék megvan) és Szlovénia (64 százalék).

Pesty László szervező a közelmúltban Katalóniában és Baszkföldön kampányolt, ezért az előretörés Spanyolországban.

Szlovéniában influenszerek bevonásával zajlik a munka - ez vezetett sikerre Svédországban.

A kampányból bő egy hét van hátra.

Címlapról ajánljuk
Szigorú tengeri blokád készül Olaszország körül – és ez csak a kezdet

Szigorú tengeri blokád készül Olaszország körül – és ez csak a kezdet

A római kormány kitiltaná a migrán­sokat szállító hajókat az ország felségvizeiről és több ponton szigorítaná a menedékkérelem szabályait is. A belügyminisztérium szerint az erre vonatkozó törvényjavaslat illeszkedik a június 12-én hatályba lépő uniós migrációs és menekültügyi paktumhoz – nyilatkozta az InfoRádióban Gönczi Róbert, a Migrációkutató Intézet elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.02.23. hétfő, 18:00
Áder János
volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×