eur:
401.93
usd:
372.19
bux:
89897.98
2025. április 2. szerda Áron
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

Koronavírus - drámai hírek érkeznek a Dél-Afrikai Köztársaságból

Meghaladta az egymilliót az új típusú koronavírussal megfertőzött emberek száma vasárnapra a Dél-afrikai Köztársaságban, és gyorsan terjed a vírus új, erősebben fertőző változata is.

Kilenc nappal korábban 900 ezer esetet tartottak számon, december elején pedig 800 ezret regisztráltak. A kórházak tele vannak betegekkel, az egészségügyi személyzet nem vehet ki szabadságot. Hiány van ápolókból, orvosi felszerelésekből és ágyakból is.

Az újonnan azonosított variáns az ország déli és délkeleti részén terjed leginkább. Az országos koronavírus tanács (parancsnokság) vasárnap összeült, hogy meghatározza a legsürgősebb teendőket.

A Dél-afrikai Köztársaság az afrikai kontinens legfertőzöttebb országa. A hivatalosan számon tartott esetek száma vasárnap 1 004 413 volt, a halálos áldozatok száma megközelítette a 37 ezret - közölte az egészségügyi minisztérium.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
A víruskutató elmagyarázta, miért kell vakcinázás helyett leölni az állatokat

A víruskutató elmagyarázta, miért kell vakcinázás helyett leölni az állatokat

Három hónapig még biztosan védekezni kell a ragadós száj- és körömfájás nevű állatbetegség ellen, amely eddig két Győr-Moson-Sopron vármegyei szarvasmarha-telepen bukkant fel – mondta az InfoRádió által megkérdezett víruskutató. Rusvai Miklós szerint az eddig bevezetett járványvédelmi intézkedések jók. A szakember azt is elmagyarázta, hogy miért van szükség az érintett állatállományok leölésére, és miért nem megoldás a vakcinázás.

Vlagyimir Putyin népesebb hadsereget akar, mint az amerikai

Több mint egy évtizede nem látott sorozási kampányt rendelt el Vlagyimir Putyin. Kommentátorok szerint ezzel az orosz elnök értésre adta: nagyobb létszámú hadsereget akar, mint ami az Egyesült Államoknak van.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.02. szerda, 18:00
Vágujhelyi Ferenc
a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×