eur:
407.78
usd:
386.24
bux:
77123.76
2024. november 13. szerda Szilvia
Az Összetartozás emlékhelye az átadás napján, az államalapítás és az államalapító Szent István király ünnepén, 2020. augusztus 20-án. Az emlékhelyet az eredeti tervek szerint a trianoni békediktátum századik évfordulóján, június 4-én, a nemzeti összetartozás napján nyitották volna meg, de a koronavírus-járvány miatt elhalasztották az átadását.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Román nemzeti ünnep lett Trianon

Kihirdette Klaus Iohannis román államfő azt a törvényt, amely a "trianoni szerződés napjává" nyilvánítja június 4-ét Romániában - közölte a román elnöki hivatal.

A jogszabály szerint ezen a napon a történelmi esemény jelentőségét népszerűsítő rendezvényeket tartanak, amelyhez az állami és helyi hatóságok logisztikai vagy költségvetési támogatást nyújthatnak. A kormánynak és a helyi hatóságoknak gondoskodniuk kell arról, hogy június 4-én kitűzzék a köztereken Románia nemzeti lobogóját.

Az elnök előbb alkotmányossági óvást emelt a jogszabály ellen, majd miután az alkotmánybíróság kifogásait elutasította, visszaküldte a jogszabályt megfontolásra a parlamentnek. Miután a törvényhozás másodszor is változatlan formában erősítette meg a Trianon-törvényt, az államfő már nem tagadhatta meg hatályba léptetését.

Címlapról ajánljuk

Gulyás Balázs: a HUN-REN lesz a magyar kutatási innovációs ökoszisztéma zászlóshajója

A HUN-Ren Magyar Kutatási Hálózatról készülő új törvény szükségességéről, a hálózat feladatairól, a kutatási munka két oszlopáról és az alap- és az alkalmazott kutatások elkerülhetetlen összekapcsolásáról is beszélt Gulyás Balázs, a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában, de szó esett a finanszírozás megduplázásáról és az akadémiai ingatlanvagyon átvételéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.14. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Nagyot villantott a kínai légierő: előkerült az első stratégiai bombázó koncepciója, amely nukleáris csapásra is képes lehet

Nagyot villantott a kínai légierő: előkerült az első stratégiai bombázó koncepciója, amely nukleáris csapásra is képes lehet

Kína nyilvánosságra hozta első stratégiai bombázójának, a H-20-as szubszonikus lopakodó repülőgépnek a koncepcióképét. Ez a lépés fontos mérföldkő a Népi Felszabadító Hadsereg Légierejének (PLAAF) modernizációs törekvéseiben, és jelzi az ország szándékát nagy hatótávolságú csapásmérő képességeinek megerősítésére. A H-20 várhatóan kulcsfontosságú eleme lesz Kína hatalomprojekciós és elrettentő stratégiájának, közvetlenül kihívást jelentve az Egyesült Államok légi fölényére - számolt be az Army Recognition.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×