eur:
406.65
usd:
377.69
bux:
76514.2
2024. november 8. péntek Zsombor
A pusztítás nyomait nézi egy pár a Kumamoto prefektúrában fekvő Kumamurában történt áradást követően 2020. július 6-án. Mintegy harminc ember vesztette életét a felhőszakadások okozta földcsuszamlásoknak és áradásoknak Japánban. Tucatnyian eltűntek, lakosok tízezreit kellett evakuálni.
Nyitókép: MTI/AP/Kyodo News

Egyre súlyosabb a helyzet Japánban

Tovább tombol az ítéletidő

A japán katasztrófavédelem tájékoztatása szerint péntek reggelre 66-ra emelkedett az áradások és földcsuszamlások halálos áldozatainak száma.

Tizenhat embert eltűntként tartanak nyilván Kjúsú szigetén, ahol szombaton kezdődtek a heves felhőszakadások.

A helyiek önkéntesek segítségével próbálják eltakarítani a sarat és a törmeléket az elárasztott területekről. A mentési munkák is folyamatosak, bár az időjárás jelentősen megnehezíti a hatóságok dolgát.

A legrosszabb a helyzet Kumamoto prefektúrában, ahol 316 háztartás továbbra is el van vágva a külvilágtól a földcsuszamlások miatt. Több mint 5900 házat öntött el vagy rongált meg az ár, közülük 4838-at Fukuoka prefektúrában. Egy kormányzati jelentés szerint szombat óta 179 földcsuszamlás történt, ezek közül 48 Kumamotóban és 36 Kagosimában.

A hatóságok evakuációs ajánlást adtak ki Kjúsú több településére, és körülbelül 1,2 millió embernek javasolták, hogy hagyják el otthonukat, és keressenek menedéket. Szuga Josihide kormányfőtitkár arra kérte a helyieket, hogy időben keressék fel a kijelölt evakuációs létesítményeket. Egyúttal biztosított róla, hogy ezeken a helyszíneken megtették a szükséges óvintézkedéseket a koronavírus ellen.

Az ítéletidő valószínűleg folytatódik - tájékoztatott a japán meteorológiai szolgálat. Kjúsú északi részén 300 milliméter, míg a délnyugati Sikoku szigetén 250 milliméter csapadék hullhat szombat reggelig.

Japánban nyáron rendszeresek a felhőszakadások. 2018 júliusában több mint kétszázan vesztették életüket az ítéletidő miatt a szigetország délnyugati részén.

Címlapról ajánljuk
Kemény tiltakozásokra is szükség lehet a szlovák nyelvtörvénnyel szemben, véli a Magyar Szövetség elnöke

Kemény tiltakozásokra is szükség lehet a szlovák nyelvtörvénnyel szemben, véli a Magyar Szövetség elnöke

A Magyar Szövetség közleményben reagált a szlovák kulturális tárca nyelvtörvényt szigorító módosítására, mert a felvidéki párt szerint semmi szükség a nyelvtörvény szigorítására, a szankciók kiterjesztésének és emelésének gondolata nemcsak indokolatlan, hanem elfogadhatatlan. Gubík László pártelnök tragikomikusnak nevezte a törvénytervezetet; úgy véli, a szlovák nyelv domináns szerepe eleve alkotmányos garanciákkal bír.

Európai Tanács-elnök Budapesten: sikerült egyetértésre jutnunk abban, mit akarunk együtt tenni a versenyképességért

Az EU-csúcstalálkozóra érkező Charles Michel újságírók előtt hangsúlyozta: az unió versenyképességének erősítését célzó Draghi-jelentés kiváló alapot jelent a témában, az abban foglalt ajánlások világosak és egyértelműek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×